3 dny v Zürichu

Od posledního článku jsem měla super lety, hlavně nové destinace! A protože i dlouhé pobyty, tak mám dost fotek a do jednoho článku by se to snad ani nevešlo ? tak to trochu rozdělím!

Na letu z Toronta do Pekingu jsem se podívala, že už konečně zveřejnili nový plánek a mně dali let do Zürichu, což jsem vůbec nečekala. Je to nová destinace a měla jsem z toho faaaakt velkou radost.

Lety do Zürichu máme ze Shenzhenu 2x týdně, v pondělí a v pátek a mně vyšel pobyt od pátku od pondělí. Což je i tak paráda, protože se přistane v pátek brzy ráno a odlétá až v pondělí dopoledne. Celkově myslím, že máme super pobyty, většina aerolinek má jen pobyty na 24h a to stihnout něco vidět a trochu si odpočinout, netřeba zmiňovat jetlag a problémy se spaním? Uh. Obdivuji je ?

PRVNÍ DEN

Po snídani jsem si užila dlouhou koupel – hotel máme boží, hlavně tedy ta vana ♥️, na chvilku se natáhla a odpoledne jsme šli do města. Já, kolegyně Korejka a jeden pilot, pak jsme potkali ve městě kapitána z Ruska, tak se k nám přidal.

Začalo bohužel pršet, ale v kavárně s dobrou kávou to ničemu nevadilo. Později jsme jeli zpět na hotel a tam si dali večeři, jídlo tam je také na jedničku, takže nemohu nic vytknout ? Domluvili jsme výlet na další den a konečně šli spát.

DRUHÝ DEN

… přidal se k nám další pilot a jeli jsme vlakem směr Neuhausen am Rheinfall, městečko na hranici s Německem. Kousek od vlakového nádraží jsou vodopády, kam jsme měli namířeno.

Místo mě překvapilo, jasně, nejsou to Niagarské vodopády, ale líbilo se mi, že to právě bylo takové postupné a menší, dalo se jet lodí kolem a uprostřed si vylézt na vyhlídku, kde to vidíte pěkně shora.

U vodopádů na druhé straně je i hezký zámeček, kam můžete doplout loďkou, nebo přejít přes most. My si dali výbornou klobásu a vydali jsme se zpět na nádraží a směr Zürich.

TŘETÍ DEN

… jela jsem na výlet jen s kolegyní Korejkou. Chtěla jsem trochu víc hory, přírodu! ? Zabookovala jsem výlet přes TripAdvisor – jeli jsme do městečka Weggis, odtamtud lanovkou pod horu Rigi, vláčkem na horu Rigi, dolů do Vitznau a odtamtud lodí do Luzernu. Jsem ráda, že jsem vybrala zrovna tento, protože průvodce byl s námi jen v autobuse k lanovce a pak jsme neměli nikoho za zadkem. Mohly jsme se tak zařídit podle sebe a vybrat si, jak dlouho chceme na hoře Rigi zůstat.

Z kolegyně jsem už ráno kvetla, přišla v kožené minisukni ? taky se pak klepala a mrzla. Ono se asi nedá očekávat, že to tam nahoře bude „trochu“ foukat a celkově bude chladněji, že…? Asi to má holka trochu jako Číňani, oblékat se hlavně aby to vypadalo dobře na fotky ?

Na hoře jsme se prošly, já si dala latté a koláč ? a alespoň nám bylo trochu tepleji. Pak jsme sjely vláčkem do Vitznau a tam jsme se přesunuly na velkou loď, kterou jsme dopluly až do Lucernu. Vyšlo krásně počasí, takže procházka po městě, slavný dřevěný most a pomalu jsme se chystaly na bus zpátky do Zürichu.

Takže 3 dny v Zürichu utekly jako voda, užila jsem si poslední snídani, nahodila uniformu a letělo se zpět.

Jinak bylo tam dost draho, na to se připravte, pokud někdy vyrazíte do Švýcarska. Ale na druhou stranu, ta příroda… to stojí za to alespoň jednou vidět!

Mějte se, já dopiju kafe a jdu se chystat na inaugurační let do Vídně ♥️

Irys ??‍♀️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *