4 dny v Madridu, inaugurační let Shenzhen – Vídeň…

A hurá, dostáváme se ke shrnutí mého dalšího delšího pobytu! O tento let jsem si zažádala, protože je to jedna z našich novějších destinací a nějak mě tam sami od sebe asi nechtěli poslat. Ale hlavně proto, že jsem potřebovala mít jednu neděli na 100% volno na zkoušku z čínštiny. A jelikož pobyt byl od nedělní noci do čtvrteční noci, návrat do Pekingu v pátek v noci, tak mi to krásně vyšlo s naším povinným odpočinkem po letu.

MADRID

Odlet ze Shenzhenu, v posádce s kolegyní Korejkou a kapitánem ze Španělska jediní cizinci, jinak Číňani z báze v Shenzhenu. Let byl v pohodě, bylo super, že jsme doletěli večer, neměla jsem tak problém se spánkem v noci.

První den…

…ráno po snídani jsem jela do města, natěšená, protože hurááá, poprvé v Madridu! Začala jsem v Buon Retiro Park, kde jsem se krásně prošla, parky jsou moje srdcovka ♥. Poté do centra přes Puerta de Alcalá, Plaza del Cibeles k Puerta del Sol. Prošla jsem si i nějaké obchody a hlavně! Případ nouze: koupila jsem si v Primarku bundu, protože byla ráno docela velká kosa a na to jsem nějak nebyla připravena. Letní šaty, sukně a nakonec jsem je z kufru ani nevyndala.

Druhý den…

…jsem vyrazila ven až odpoledne, protože jsem nějak neměla ráno náladu na lidi a chtěla jsem se ještě trochu dospat. Pak jsem potřebovala něco klidnějšího, tak jsem začala v zahradách Campo del Moro s Královským palácem. Pokračovala jsem k egyptskému chrámu Debod, odkud byl i fajn večerní výhled na město. Skončila jsem v Jardin de Sabatini u Královského paláce, pak začalo pršet, tak jsem se schovala v nejbližším supermarketu, nakoupila si mňamky na hotel a jela jsem zpět.

Třetí den…

…jsem chtěla jet někam na výlet, tak se ke mně připojila kolegyně Korejka a vyrazily jsme do města k místu odjezdu našeho autobusu. Výlet jsem opět zabookovala na TripAdvisoru. Člověk se nemusí o nic starat, řešit, prostě pohoda. Začaly jsme ráno klášterem a královským sídlem
svatého Vavřince v El Escorialu, kde jsme měly prohlídku. Poté jsme se přesunuli do Údolí padlých. Tam to mělo úžasnou atmosféru, všude kolem mlha. A bazilika, opravdu magické místo. Jen mě štvali někteří návštěvníci, že se na takovém místě neumí chovat a držet pusu… Kříž na vrcholu pomníku nám mlha odhalila jen na chvilku, takže jsem stihla jednu fotku a zase se schoval do bílého kabátku 🙂

A naše poslední zastávka: krásné městečko Segovia. Slavný akvadukt, katedrála a nakonec prohlídka pevnosti Alcázar. Samozřejmě nejdřív obídek, s prázdným žaludkem je to otrava někde chodit po městě!

Poslední den už jsem se jen tak poflakovala kolem hotelu, jen jsem si sjela něco málo koupit a tím to haslo. Postel a spánek před nočním letem zpět do Číny.

V Pekingu mě pak čekaly dva místní lety, protože už jsem neměla dostatek času na mezinárodní let před inauguračním letem Shenzhen – Vídeň. Tak jsem si jen doma přestavila ložnici, mazlila kocoura, zašla na zkoušku z čínštiny a byl čas se zase vrátit do Shenzhenu. S posádkou jsme měli schůzku ohledně našeho letu další den v noci, jinak jsem odpočívala a těšila se na novou linku.

Inaugurační let Shenzhen – Vídeň

Let byl trochu zpožděný (nojo, Shenzhen), posádka byla fajn až některé neschopné kolegyně (nojo, Shenzen). Fakt nechápu, ale je velký rozdíl mezi posádkami z báze v Pekingu a z báze v Shenzhenu, nebo třeba Haikou… A na inaugurační let by si fakt měli dát pozor, koho vyberou. Cestující ale byli v pohodě, samozřejmě před přistáním šampáňo, dort, focení. Po přistání vodní slavobrána, spousta fotografů, focení u letadla, až jsme konečně mohli frčet na hotel. Tam jsem se definitivně rozhodla, že odjedu domů!

4 hoďky ve vlaku do Prahy, pak jsem vystoupila v Ústí nad Labem a šla jsem slavit bráchovo narozky. Takže jsem šla spát až po cca 47hodinách. Ale 4 dny doma? Paráda. Stihla jsem toho dost, navštívit i konzervatoř a svoji milou profesorku klavíru, zajít na oběd s angličtinářem, prostě to, na co nikdy není čas, když letím víkendovou Prahu. Taky dost dobrého jídla od maminky, návštěvy, kocoury, klasika.

Letět zpátky se mi samozřejmě vůůůbec nechtělo. Ale jak jsme přišli do letadla, dostali jsme všichni růže, za úspěšný inaugurační let, tak mi to trochu zvedlo náladu.

Po návratu do Pekingu jsme s Laurou a Káťou vyrazily na víkend mimo Peking – vodní městečko Gubei a další část Velké čínské zdi. Začátkem tohoto týdne jsme šly na US ambasádu, zažádat si o jiný druh víza. Máme klasické vízum pro posádku, ale na jednu linku potřebujeme vízum pro turisty. Máme totiž lety do Tijuany, ale jelikož tam není super bezpečno, budeme mít pobyt v San Diegu. Na ambasádě jsme tedy nechaly naše milované cestovní pasy a užíváme si týden místních letů. Naštěstí mi nedali žádné brzké ranní zabijáky! Ale hezky odlety pozdní odpoledne / večer, dost spánku, dva dny volna a dnes mě čeká poslední. To dám!!

O víkendu mimo Peking napíšu další článek a spojím to s dalším letem, co mě čeká tento následující týden. Poletím do této destinace podruhé, je to moje srdcovka, ale nyní to bude ještě lepší… Nechte se překvapit ♥ já se nemohu dočkat!

Mějte fajn zbytek víkendu a celý pracovní týden.

Pac!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + eighteen =