Ahoj z Pekingu!

Zdravím vás z Pekingu!

… konečně jsem se dokopala k napsání dalšího článku. Když ono to vážně nějak nešlo dříve, po výcviku jsem byla kolikrát ráda, že jsem se ozvala domů a neměla jsem vůbec náladu na psaní.
 
Naposledy jsem psala, že mě čeká 24.7. konec výcviku na B737. To jsem zvládla úspěšně – zkouška z praxe – servis a všechny procedury (včetně bezpečnosti a mého milovaného instruování nouzového východu v čínštině) během letu a dále zkouška z teorie, kdy nám náhodně zadali 5 otázek. Na otázky jsem měla docela štěstí a na zkoušku za letu jsem losovala, který typ letu budeme simulovat a vytáhla jsem ten nejkratší, nejjednodušší… jo! Občas při mně stojí štěstí ☺ zvládli jsme to tedy úspěšně bez jediného problému. Po zkoušce jsem se byla projít po okolí a večer jsme to oslavili na bytě, objednali jsme pizzy, prostě pohoda.

 

 
25.7. jsme měli den volna, ale jejej! Dopoledne nám dorazila zpráva, že se musíme během dne přestěhovat. Takže žádné volno a hezky pěkně sbalit kufry (jak já to nenávidím). K večeru jsme se přestěhovali na hotel společnosti, který byl asi 10min pěšky od budovy, kam jsme chodili na výcvik. Bydlení pěkné, po měsíci bydlení s Laurou jsem měla opět pokoj sama pro sebe (byl to docela nezvyk). Nejvíce se mi tam líbíl výhled z okna, krásné východy a západy slunce ☺
Hned další den jsme zahájili výcvik na Airbus A330-200/300, spousta teorie… Airbus je od Boeingu ve spoustě věcí odlišný, tak jsme si museli do hlavy nacpat zase úplně jiné informace. Součástí byla i praxe, a to otevírání a armování dveří, které jsou úplně jiné, včetně povelů v čínštině. Dále jsme se pěkně klouzali po slidu, který je tedy oproti Boeingu dost vysoko a jedete hrozně rychle ☺ celá skupina jsme se museli evakuovat během 3s (12lidí). Opět jsme vše zvládli celkem bez problémů.
31.7. odpoledne jsme vyrazili do krásného resortu blízko našeho bydlení, spousta obchodů apod. (narazila jsem na H&M, musela jsem si udělat radost něčím novým na sebe, skoro po 3 měsících normální obchod s oblečením!!!), večer jsme vyrazili do oblíbené italské restaurace Casa Mia, trochu to oslavit a rozloučit se s ostrovem Hainan.
 
1.8. konečně odlet směr Peking! Let trval necelé 4 hodiny.
Po příletu jsme se jeli ubytovat. Ubytování je tedy podle mě nic moc. Budova je to pouze pro zaměstnance HNA – letušky, piloti, mechanici apod., pokoje máme po jednom, což je fajn. Ale cítím se tu trochu jak ve vězení, atmosféra, u vjezdu závora, z chodby slyšíte úplně všechno… Hned jak začneme létat, máme nárok na příspěvek na bydlení, pokud si najdeme vlastní byt, takže určitě si co nejdříve něco najdeme. Pravděpodobně s Laurou a Mariou, vyjde to i levněji, pokud nás bude víc, navíc není problém najít byt se 3 ložnicemi apod. Alespoň doufám a pěvně věřím ☺
 
2.8. jsme měli volno, ale bohužel jsme od rána lítali a vyřizovali, nejdříve se přihlásit na místní policii, poté do banky převést účet na místní, všude samé čekání, takže jsme tím zabili půl dne, pak jen nakoupili v supermarketu potřebné věci včetně čistících prostředků (koupelna brrrrrrr) a zásob jídla a zase jsme se vrátili na pokoje.
 
Od 3.8. jsme měli business / first class výcvik, který jsme dokončili 11.8. samozřejmě zkouška z teorie a praxe. No, řeknu vám, nebyla to legrace si zapamatovat, který druh nádobí na které jídlo použít a jak přesně naaranžovat na stolek, několik druhů vín, čajů, kafíček, koktejlů, jak vše připravit a podobně. Ale nejvíce jsem si užila dny, kdy jsme se seznamovali s tím, jaké jídlo na palubě podáváme ☺ a vše jsme museli ochutnat. Od dnešního dne doporučuji všem létat v business/first class! Nečekala jsem tak luxusní pokrmy na palubě letadla.
 
12.8. a 13.8. plné dva celé dny volna! Obrovská radost! Takže 11.8. večer jsme vyrazili do naší nové oblíbené restaurace, opět normální jídla, ne jen nudle a rýže 🙂 chtělo to pořádný burger a pivo.
 
Další ráno jsme vyrazili ven, měli jsme v plánu Velkou Čínskou zeď. Byli jsme v půli cesty v autobuse a začalo silně pršet, lehčí bouřka, tak jsme to vzdali. Skončili jsme v KFC a trochu prošli obchody, něco málo utratili, navštívili jsme Yonghe Temple a k večeru jsme se vrátili zpět.
 
Ostatní měli v plánu jet do centra do baru a do klubu, já jsem zůstala, neměla jsem nějak náladu jít opět mezi lidi, byla jsem šťastná, že jsem zůstala v posteli a odpočívala. Jsem z posledních měsíců opravdu vyšťavená, ráda jsem dříve vyrazila ven a dnes jsem ráda, když mohu jen tak relaxovat, číst si, nebo poslouchat hudbu. Už se těším, až mě tohle období přejde a vrátím se do normálního života ☺
 
Dnes je 13.8., tedy další den volna, zatím to vidím na postel a odpoledne vyrazím do vedlejšího hotelu, zde na pokoji se mi nedaří připojit na notebooku na wifi a také nahrát fotky z mobilu, abych mohla zveřejnit článek. K večeru to vidíme na dobré jídlo, jinak nic extra. Ale kdo ví, tady jsou samá překvapení ☺
 
14.8. máme hromadný výlet s naší vedoucí, asi aby nás seznámili s Pekingem… To bude zajímavé, aspoň nemusíme sedět celý den a cpát si do hlavy plno nových informací.
 
Dostali jsme také nové uniformy, zimní variantu – košile, vesta, sáčko, sukně, kalhoty, kozačky, kabát, čepeček. Dále celkem 3 kufry, kabelka, další letní uniforma, zástěrky,… Nemohu se dočkat! V předchozí společnosti jsme dostali pouze uniformy a to nedostatečný počet, kufr jsme měli vlastní, nyní budeme 100% ladit ☺ uniform máme dostatek, zimní varianta 2x celý set a letní 3x šaty.
 
18.8. máme oficiální slavnostní graduation, tedy konečně velký KONEC výcviku!!! Těším se. Ještě si musíme počkat na povolení k létání a pak hurá do oblak ☺
 
Mějte se krásně, pokusím se zase brzy ozvat 🙂 a díky za pozitivní reakce na články ♥
 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 1 =