Cairns, Austrálie (7.-11. března)

O mém pobytu v Cairns jsem se rozhodla napsat samostatně, přeci jen to byly čtyři dny v ráji a mám dost fotek.

O let jsem si zažádala, chtěla jsem se tam podívat a užít si teplo. V Pekingu byla tou dobou ještě zima. Navíc tam létáme Airbusem A330-200 a od té doby, co mám licenci na Boeing 787, tak dostávám z 85% destinace s B787.

Doletěla jsem do Shenzhenu a další den mě čekal let do Cairns. Posádka moc fajn, nebyla jsem sama cizinka, letěla se mnou kolegyně Olesya (Rusko). Předtím jsme se znaly jen od vidění, ale je to naprosto fajn holka. Hned od začátku jsme si sedly a pořád jsme měly o čem mluvit, jako bychom se znalý už dlouho.

Let byl v pohodě, cestující pouze v economy a bylo jich pár = ideální let. Kratší (kolem 6-7hodin) a málo práce, krása.

1.den

Přistáli jsme v ranních hodinách, dojeli na hotel, šla jsem dát sprchu a hurá na snídani. Nová destinace, takže jsem byla natěšená a nechtělo se mi moc odpočívat. S Olesyou jsme se domluvily, ze pojedeme na Fitzroy Island. On-line jsem koupila lístky na loď a vyrazily jsme. Počasí bylo chvilku slunce, chvilku menší přeháňky, ale žádná katastrofa. Bylo teplo, takže déšť byl i docela příjemný.

Šly jsme lesem a místy náročnou cestou (plnou ještěrek různých velikostí a hadů) na Nudey Beach (název nemá nic společného s nudistickou pláží). Žádní lidé, klídek, krásná příroda, moře, vlny, prostě ráj! Já jsem spíš poletovala kolem, fotila, Olesya se natáhla na kámen a odpočívala. Pak už byl zase čas vydat se na cestu k lodi a jet zpět.

Na hotelu chvilka a šly jsme s posádkou na jídlo. Nikdy jsem s posádkou nešla, protože v zahraničí mimo Čínu fakt nemusím jíst čínské jídlo. Ale byla jsem zvědavá, tak jsme s Olesyou šly (poprvé a naposledy ). Snažila jsem se vybrat něco nepálivého, byl i losos, tak ok. Posádka měla i humra, ale toho jsem se ani nedotkla. Ještě se trochu hýbal, i když už měl tělo na dva kusy… Cestou jsme omrkly obchůdky, noční market, zmrzlina… Byla tam velká spousta netopýrů, přes den jsme je tam viděli viset a večer začali ožívat.Bylo to trochu jako z hororu! …a hurá spát, další den nás čekalo vstávání celkem brzy.

2.den

Zarezervovala jsem nám výlet (doporučuji Bookme nebo GetYourGuide) – konkrétně tento, vyrazily jsme v 7,30hod ráno po božíííí ♥ snídani…navštívily jsme Lake Eacham (u jezera jsme měli kafe a muffiny), Hypipamee Crater, Dinner Falls (po těchto vodopádech oběd v přírodě), Millaa Millaa Falls a Curtain Fig Tree. Bohužel, celý den lilo jako z konve, takže na koupání u vodopádů to nebylo. Cestou jsem si pořídila pláštěnku, byla jsem stejně celá promáčená. Vodopády a řeka byly rozvodněné, takže voda vypadala dost špinavě, ale i tak jsem ráda, že jsme na výlet jely! Průvodce / řidič byl super srandovní chlápek, ostatní účastníci také fajn, jen to počasí, no…

Po výletu opět noční market, wafle, mňamka

3. den

Na další den jsme nic v plánu neměly, byly jsme docela vyřízené po předchozím dni a navíc předpověď počasí na celý den byla… no, upršená! Vyrazily jsme do Cairns ZOOM, podívat se na koalu ♥ pak jsme skončily v obchoďáku (tam neprší, haha) a trochu si nakoupily. Taky nějaké to jídlo, mňamky večer na marketu a to bylo všechno.

4. den

Předpověď počasí vypadala slibně. Jely jsme na další ostrov – Green island. Malinkatý ostrov! Bohužel jsem si z toho výletu dovezla památku na pár týdnů – spáleniny 1. a 2. stupně. Kdo by řekl, že se spálím i ve stínu a že slunce má v Austrálii sílu jako blázen a rozhodně by to chtělo opalovák s faktorem 50+. Už brzy ráno na lodi slunce pálilo, ale do toho fakt hodně foukalo, tak nám to vůbec nepřišlo. Ostrov jsme si obešly, pak se usídlily na pláži, užily šnorchlování, pohodu pod slunečníkem. Byli tam neskutečně drzí ptáci, kradli mi chipsy i za letu!

Na lodi z ostrova mi bylo trochu blbě, na hotelu jsem ležela, večer jen zašla pro jídlo a magnetky. Všimla jsem si, že mám nějak nateklé nohy. Další den na letu zpět jsem trpěla (uniforma- silonky, lodičky, pracovní boty…), ledovala jsem, prostě blbý, bolelo stát, chodit, brrr. Pak jsme čekaly na let do Pekingu jako cestující a bylo to ještě horší. Nohy jsem měla rudý, oteklý víc a byl problém mít na sobě boty. Ale tak nějak jsem se dostala domů. Všimla jsem si, že se mi udělaly i puchýře, přemýšlela jsem o pohotovosti, ale o půlnoci jsem v tom stavu nikam sama moc nechtěla. Nejhůř na tom byly tedy nohy a ruce, jinak jsem byla spálená celá, ale to ještě šlo vydržet.

To je vše z CAIRNS ♥ jak to se mnou zdravotně vypadalo další dny, to napíši v dalším článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *