Další měsíc za mnou…

Chtěla jsem se k napsání článku samozřejmě dostat dříve, ale tak nějak jsem na to neměla vůbec náladu… Poslední měsíc pro mě nebyl úplně nejlepší, nastaly různé změny, létala jsem pouze místní lety po Číně, žádný mezinárodní let… Takže jsem vlastně byla pouze doma v Pekingu, nebo v letadle, maximálně se někde venku najíst, nebo krátce v Haikou zařizovat obnovu víza. Ale k tomu všemu tedy postupně.
Z Prahy jsem se vrátila 9.5. a to byl můj poslední let mimo Čínu. Měla jsem pak letět Paříž, ale musela jsem co nejdříve dokončit zdravotní prohlídku (musíme ji absolvovat každý rok) a některé zdravotní testy dokončit jiný den, protože jsem to v jeden den nestihla…
Jiank trochu novinek z osobního života. Věděla jsem, že Aleks určitě nezůstane u této práce po celou dobu smlouvy, tedy 3 roky. Plánoval skončit někdy příští rok, možná v únoru. Nicméně, Aleks je občas velmi nepředvídatelný, velmi komplikovaný a je schopný se rozhodovat z minuty na minutu. Oznámil mi, že by chtěl skončit dříve, vrátit se do Kanady, pokračovat možná na univerzitě a hlavně se věnovat psaní naplno. Začal pracovat na své první knize, je to jeho budoucnost a potřebuje tomu dát maximum času. Práce letuchy ho nebaví, na každý let chodil lehce znechucen… Byl to pro mě šok, protože jsem počítala, že tu ještě nějakou dobu zůstane. Bydleli jsme společně, měl tu většinu svých věcí, zkrátka vše bylo ideální a plynulo to naprosto bez jediného problému. Jsme oba úplně odlišní, ale i přesto si rozumíme a bylo a je nám fajn… Bohužel, nyní si vyřizuje výpověď a poletí do Haikou zrušit pracovní povolení apod., papírování a zase jen papírování (které tak moc nesnáší…). Pravděpodobně koncem června / začátkem července odletí domů… Je to pro mě hodně těžké, snažím se to zvládat a moc na to nemyslet, ale samozřejmě se mi to nedaří pořád. Stále spolu trávíme většinu času, jako dříve, jen vím, že to všechno brzy skončí…
To byla hlavní věc, kvůli které to bylo všechno takové prázdné, zkrátka na nic.
A další věc…
Jelikož se chystala obnova našeho víza v Číně, létala jsem tedy pouze místní lety. Několik ranních letů, neustálá únava, zpoždění, …. vlastně jsem nosila jen pouze uniformu a pyžamo. Kolikrát jsem totiž ani neměla pak náladu nebo energii jít mezi lidi. Chtěla jsem ležet v posteli, bez přítomnosti lidí, v klidu. Přijde mi, že mě lety po Číně více vyčerpávají. I po kratším letu si připadám jak zombie. Přála jsem si každý den, ať to skončí, ať mi nedávají tolik letů, či pohotovosti,… bohužel, bylo toho dost. Občas jsme měli stejný čas odletu s Laurou, tak bylo fajn si v 5h ráno stěžovat společně Smějící seněkdy se k nám přidala i kolegyně Natacha, která bydlí v budově vedle, tak jsme na to byly tři Smějící se
Občas jsme se dokonce i z letu vracely ve stejný čas. Opravdu to nebylo super, ale nyní mohu říct, že je to za mnou!
A jak vidíte, jedna pozitivní změna – anoooo, nechala jsem se ostříhat. Už jsem to měla hodně dlouho stejný, moc dlouhý a byla to zkrátka nuda. 🙂 tak jsem se jedno volné odpoledne rozhodla a šla do toho.
Snažily jsme se každý volný den užít, zajít na dobré jídlo, udělat si radost nákupy nebo prostě jen tak odpočívat doma, jinak bychom se z toho musely zbláznit. Samozřejmě také posilovna!
Nechápu, jak někdo může lítat pouze místní lety (kolegové Číňani), protože mně by stačil měsíc a dávám výpověď.
Koncem května jsme letěli do Haikou, byla potřeba navštívit policejní stanici a zařídit obnovu víza.
Vlastně jsme si tento výlet užili, až na to šíííílené vedro! To mi vážně nechybí.
Zašly jsme na naše oblíbené sushi, po vyřizování jsme jeli s Laurou, Mariou a Aleksem do hotelu Sheraton, kam jsme chodili z hotelu vedle, kde jsme měli výcvik do konce června před Sanyou. Bylo super a zároveň zvláštní být na místě, kde nám to všechno začalo… Udělali jsme pár fotek, … a byl čas se další den vrátit zpět do Pekingu. A užít si pár dalších letů po Číně.
Čekaly mě 4 ranní lety. Sobota, neděle, pondělí, úterý… Sobotu jsem zvládla. Večer ve 22.30hod mi přišla smska ohledně nedělního letu v 8.15hod ráno – zrušeno! Vzápětí hovor z dispečinku, že mi tedy dají let jiný. Dali mi let v 7,15hod ráno! A když jsem viděla vedoucí letu… bylo mi zle. Měla jsem vstávat kolem 4hod ranní a ještě letět s vedoucí, která Lauru rozbrečela, protože je to prostě příšerná osoba, co nesnáší cizince a pouze hledá chyby. Tak jsem si řekla ne, dost. A vzala jsem si do úterý „sick leave“, zkrátka jsem se hodila marod. Potřebovala jsem se trochu srovnat, byla jsem psychicky unavená. Postel, dobré jídlo a byla jsem zase připravena přežít posledních pár letů po Číně.
Měla jsem mít dokonce 5 letů za sebou! Juhuuu! Naštěstí ten 3. byl zrušen (počasí), takže jsem měla Guangzhou, Guangzhou, volno, opět Guangzhou a poslední v neděli a to Chongqing. Všechny lety měly zpoždění na let zpátky, vracela jsem se domů pozdě v noci (někdy spíše k ránu…)… ale přežila jsem to.
Proletěla jsem se dokonce naším novým Panda letadlem ♥
 
Před posledním letem jsem se potkala s Laurou, střídala jsem její letadlo Smějící se
Navíc pasy nám dorazily v sobotu zpět a všechno je opět zase v normálu. Měla jsem mít dnes let do Calgary, ale jelikož můj poslední let měl zpoždění, již mi nevycházel povinný 36h odpočinek. Místo Calgary letím zítra poprvé do Las Vegas! A také poprvé mezinárodní let na Boeingu 787 Usmívající se těším se, ale jak jsem koukala na počasí, asi se tam budu trochu vařit.
Včera jsme si s Laurou a Aleksem dali fitko, je fajn se potit společně Smějící se
A taky se mi snažila Laura pár dní zpět spravit náladu, dostala jsem od ní šaty a medvěda pilota ♥
Tak… to je pro dnešek všechno.
Nebylo to ze začátku úplně pozitivní psaní, ale takhle to prostě momentálně mám. Doufám, že bude zase líp!
Jinak, začátkem července si beru dovolenou, poletím domůůůů na několik dní! Těším se, po tomhle měsíci bych nejradši letěla hned a dala si pauzu tak měsíc. Ale,… zkrátka to nejde Rozpačitý
Dnešek si užívám postel, seriál, pizzu, k večeru zajdeme s Aleksem na masáž, po včerejším fitku jsem nějaká rozbitá. A taky chcí být dost odpočatá na zítřejší let, už si ani nepamatuju, jaké to je, letět cca 11hodin!
Mějte se fajn, zdravím do ČR ♥I.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *