Jak to všechno začalo

Nikdy jsem nesnila o tom stát se letuškou. Určitě jsem chtěla v budoucnu dost cestovat, ale tohle mě nenapadlo, až když jsem na jaře 2014 viděla na netu nabídku na kurz letušky, řekla jsem si, proč ne, zase něco nového, nemuselo by to být špatné. Jak jsem si dost četla o této práci a společnostech, dost mě to chytlo a nakonec to byl opravdu můj „sen“. Kurz byl myslím 3 víkendy, bylo to o tom, jak se připravit na pohovory na tuto práci etc.
 
  • 2014 – září – kurz letušky, prosinec – výběrko k Emirates (dostala jsem se do final interview, pak mi dorazil unsuccessful email)
  • 2015 – únor – výběrko k Travel Service – prošla jsem oběma koly, nastoupila 15.4. na výcvik a 30.5. měla první seznamovací let, smlouva do 30.9. (to byl i důvod, proč jsem uvažovala o jiné společnosti. Smlouva na 3 roky byla pro mě rozhodně lepší varianta. Navíc TVS létá převážně dovolenkové destinace, lety jsou většinou „na otočku“, tzn. že omrknete maximálně letiště a zase letíte zpět. Mně se poštěstilo mít layovery /pobyty/ v Tel Avivu a Lille/Paříži)

 

  • 2015 – srpen – výběrko k Emirates (opět jsem došla až do posledního kola, tedy final interview – pohovor pouze s recruiterkou a opět mi dorazil unsuccessful email 😀 možná by to vyšlo příště, vím, co a jak jsem měla udělat lépe)
  • 2015 – září – výběrko k Hainan Airlines v Praze, kam jsem byla pozvána na základě pohovoru po telefonu, dva dny (druhý den menší zdravotní prohlídka, psycho test etc., informace o práci). První den nás bylo cca 170, druhý den kolem 40. Výběrko se konalo v hotelu Four Seasons, krásné prostředí, mnoho občerstvení jsme měli k dispozici. Potkala jsem se tam s lidmi z Francie, Španělska etc., nejenom Češi/Slováci. Mimochodem, v den výběrka jsem zaspala, den předem jsem si zapomněla nastavit budík. Vzbudila jsem se 30min před odjezdem autobusu. A to jsem si chtěla umýt vlasy, hezky se nalíčit, pořádně nasnídat… Hmmm, ani ne! :))

  • 2015 – říjen, cca v polovině měsíce – přišel email – prošla jsem!
  • 2016 – květen – ČÍNA!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *