Jaký byl konec roku 2016 a začátek roku 2017

Moc vás všechny opět po dlouhé době zdravím! Ano, jsem ostuda, po měsíci se konečně hlásím 🙂
Jak již víte z článku předchozího a nebo z facebooku, kde se objevuji častěji, hned po Vánocích mě čekal inaugurační let do Aucklandu. Nejdříve jsem letěla jako pasažér do Shenzhenu, kde jsme se sešli s posádkou a další den jeli do budovy Shenzhen Airlines zkontrolovat všechno vybavení na let (byl to slavnostní let, všechno muselo být na 100% připravené a 100% v pořádku). Dostali jsme parádní oblečky, protože jsme byli i v místnostech, kde se chystá jídlo pro cestující, kontrolovali jsme vozíky, vše znovu počítali… no, nic moc zábava! Měla jsem na letu kolegyni z Polska Vicky, zbytek posádky byl „Made in China“ 🙂 Odpoledne jsme se vrátili zpět na hotel a těšila jsem se do postele, abych byla na další den – let Shenzhen – Auckland – pořádně odpočatá.

Let trval cca 11h a 30minut, bylo to velmi náročné, vzhledem k tomu, že to byl let zahajovací, měli jsme během letu různé aktivity a soutěže pro cestující – to pro posádku samozřejmě znamenalo méně odpočinku. Běžně na letu kolem 11hodin má každý z posádky (piloti to mají trochu jinak…) většinou odpočinek kolem 2-3hodin. Tento let to bylo cca hodinka, hoďka a půl. Servis byl také lehce náročnější, než jsem byla zvyklá např. z Manchesteru, kde je délka letu mezi 10-11 hodinami, takže po přistání jsem byla pěkně vyšťavená.
Tak moc jsem se těšila, až lehnu do postele, bohužel se spánek hned po letu nekonal, museli jsme s posádkou a vedením společnosti na oběd a menší oslavu, do restaurace v přístavu. Nebylo to špatné, jídla bylo dost a hlavně vína také, většina byla během chvilky ve velmi dobré náladě. Mně se pak už moc spát nechtělo, tak jsem se na hotelu pouze převlékla a šla jsem omrknout město.

Prošla jsem si město, hotel máme v centru, takže vše kousek. Lákala mě vyhlídková věž, návštěva opravdu stála za to, výhled naprosto úžasný. Něco málo jsem si pokoupila a šla jsem si konečně trochu odpočinout na hotel. Bylo zvláštní kolem sebe vidět Santy a vánoční výzdoby, když venku bylo kolem 20stupňů…

Další den v Aucklandu. Silvestr. Poslední den v roce! Oslavovat jsem večer / v noci nemohla. Vstávala jsem před 4h ranní na Nový rok. Koukala jsem dopoledne na internetu, jak bych tak ten den mohla strávit. Den předem jsem na věži viděla, že se dá z věže skákat – omrkla jsem stránky, zamluvila si čas a bylo to – poslední den v roce jsem si skočila z věže v Aucklandu 🙂 Měla jsem samozřejmě strach, když jsem tam tak stála a pod sebou viděla město… ale nelituji toho, byl to super zážitek a když bude zase někde možnost, určitě do toho půjdu znova! Na facebooku jste viděli i video mého skoku, snad se líbilo, haha 😀

Po skoku jsem si šla projít opět město, tentokrát mě lákal spíš park, přístav, po západu slunce jsem dorazila na hotel, snažila jsem se usnout, ale nedařilo se. Navíc – byl Silvestr, venku spousta lidí oslavujících konec roku, o půlnoci byl ohňostroj z „mé skákací“ věže, pak jsem chvilku telefonovala s Aleksem, který také neslavil, chystal se na let. My zkrátka někdy svátky řešit nemůžeme, protože se lítá pořád, ať už je neděle, nebo Štědrý den 🙂
Let zpět byl o něco pohodovější, po přistání v Shenzhenu jsme se s Vicky jely převléci na hotel a o pár hodin později jsme se jako cestující dostaly zpět do Pekingu. Byla jsem hotová, další den jsem byla celý den v posteli.
Měla jsem jeden let po Číně a 6.1. jsem měla volno, Aleks měl narozeniny, tak jsme si udělali fajn den. Zašli jsme na sushi, něco málo jsem mu upekla, zkrátka pohoda.

9.1. jsem dostala Prahu. Po příletu v Praze jsem si jen dala sprchu, oblékla se a frčela jsem na bus domů. Návštěva zubaře – ahoj Nisho 🙂 menší výlet na Komáří Vížku, omrknout množství sněhu… měnší odpočinek, kocourování, další den oběd doma se ségrou a bráchou, menší nákupy, … a frrrr zpět do Prahy a do Pekingu.

Po příletu zpět (Aleks přiletěl do Pekingu stejný den z Berlína) jsme s A. jeli více do centra Pekingu na hotel na 2.5 dne – relax, jiné prostředí.
14.1. jsme s Aleksem a Vicky /kolegyně z Polska/ letěli do Haikou, vybrali si nás na natáčení reklamního videa pro společnost. Já a Aleks jsme hráli pozemní personál. Byla to sranda, dělali jsme samozřejmě blbosti,… Bylo fajn být po dlouhé době v Haikou, kde mi vlastně začal v květnu výcvik.
Po příletu jsme měli pár dní volno, měla jsem narozky – zašli jsme s Aleksem na masáž, oblíbené sushi, dostala jsem krásný prstýnek 🙂
další den, tedy 20.1. jsme SPOLU! letěli do Berlína. Koukala jsem jak blázen, když jsem ho viděla v posádce. Konečně nás dali na mezinárodní let. Aleks byl v business class, já v economy, let byl fajn, v pátek večer jsme přiletěli a šli hned spát. Sobotu jsme vyrazili do centra omrknout nějaké ty památky, ale byla dost zima. Samozřejmě nějaký ten obídek, nákupy, káva… A později odpoledne jsme toho měli dost, tak jsme jeli zpět na hotel.
27.ledna jsem měla Manchester, ale ten kratší pobyt, pouze 24h. I tak jsem si to užila. Po letu sprcha, trochu se spravit, snídaně, čtení s kávou, město… – NÁKUPY! Ano, tento layover jsem dost utrácela – v Guess prodejně měli fajn slevy, Primark taky fajn, Apple Store… no, proč si jednou neudělat radost. Posádku na letu jsem měla taky moc super, žádný problém, pohodový let.
V neděli po příletu jsem se konečně viděla po dlouhé době s Laurou, dostala jsem od ni dárky k narozeninám (velká květina, kosmetika, košile), od Marii jsem dostala k narozkám jarní bundu v Berlíně, když jsem střídala její letadlo 🙂
Číňané slavili nový rok – většina obchodů a restaurací ve městě je zavřena, minimum lidí na ulicích, problém sehnat taxi… takhle to vidíme my – cizinci 😀 už 3 dny se snažím koupit chleba. Bez šance.
Máme 31. ledna, úterý a za hodinu už bych měla být připravena na let – jen tak tak jsem stihla napsat článek. Letím jen Guangzhou, cca 3 hoďky tam a 3 hoďky zpět. Aleks letí dnes do Sanyi – musím se podělit o jeho ráno – večer si nastavil budík místo na 8am na 8pm – v 9h ráno se sám od sebe vzbudil, se šokem, vylítl z postele jak blázen – předletový briefing měl už v 10h 😀 ještě, že je to chlap – ten se jen navlékne do uniformy, oholí, hodí trochu gelu na vlasy a je hotový 🙂 takže to stihnul v pohodě.
Letím se chystat na let – vlasy, makeup, uniforma…. přílet mám kolem 2h ranní – brrrr, jsem zvědavá, jak seženu taxi domů v tuhle dobu, když tu mají navíc svátky…
Zítra v noci (středa-čtvrtek) letím po dlouhé době do Bruselu. Tak se těším ♥
mějte fajn úterý! i ty ostatní dny samozřejmě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *