Léto, část první: ČERVENEC

Tak jo. Léto. Červenec a srpen pro mě byly dost fajn měsíce. V červenci mi vyšly žádosti o let, měla jsem dlouhé pobyty a dost jsem si to užívala. Mám za léto hodně fotek, takže to rozdělím na dva články, ať to zase není až moc dlouhé a lépe se to čte a prohlíží 🙂

VANCOUVER > TORONTO

Hned ze začátku července jsem měla žádost o let do Vancouveru. Chtěla jsem totiž letět za Aleksem do Toronta a mít tam více, než 24h, což je pobyt při letu Peking-Toronto. Vyšlo mi to! Po příletu do Vancouveru jen rychle sprcha, sbalit věci a už jsem spěchala zpět na letiště.

Je sranda, že v supermarketu měli naši českou Plzeň a napsali k tomu mimo jiné, že se hodí k mušlím. 😀 Vážně?

Aleks měl jeden den školu, tak jsem si zatím v jejich knihovně dělala čínštinu. Aspoň jsem ten čas nějak využila! Byly to fajn dny a samozřejmě se mi vůůůbec nechtělo letět zpět do Vancouveru, natož do Číny. Ale práce je práce…

Zpět v Pekingu taková ta klasika, holky a kocour a trocha toho studia 🙂

3 DNY V BRUSELU S LAUROU

 A další žádost o let! 3 dny v Bruselu, nebo vlastně ani ne v Bruselu. Chtěly jsme zase jednou letět spolu a jet někam na výlet. Takže první den, pátek, po snídani jsme si chvilku odpočinuly a jely jsme vlakem směr Bruggy. Prošly jsme si město, daly si marcipán, hranolky, později odpoledne na nás začala dopadat únava. Večer jsme jely zpět do Bruselu na hotel. Já mám Belgii ráda, byla jsem mimo Brusel v GentuAntverpách a jsou to krásná městečka. Rozhodně doporučuji navštívit! A protože jsem v Bruselu byla již mnohokrát, je fajn prozkoumat i okolí a vidět něco nového.

V sobotu ráno jsme jely do Amsterdamu. Laura tam nikdy nebyla, já sice ano, před 3 lety, ale líbilo se mi tam, tak proč ne. Z Bruselu se dostanete do Amsterdamu již za necelé dvě hodiny vlakem Eurostar. Šly jsme na projížďku lodí, bohužel nám pršelo a bylo dost zataženo. Návštěva „KattenKabinet“ byla něco pro mě! Kočky, kočky, kočky.  Ubytovaly jsme se na hotelu, navlékly další vrstvu oblečení (na červenec tam bylo dost chladno) a jely zpět do centra. Večeře, kde u vedlejšího stolu čirou náhodou seděli Češi 😀 Red Light District, náměstí Dam. Další den RijksmuseumVondelpark a návrat později odpoledne do Bruselu.  Pondělí po snídani, čas jet na letiště.

Volno v Pekingu: KTV karaoke, hotpot s holkama a taky kino! Nový Lví král se mi líbil, taky zajděte, pokud jste ještě nebyli. 

A pak jsem si vyměnila let a … bylo Toronto 😀 Krátký pobyt, ale i tak, jsem ráda za tu možnost. Jinak si vždy narvu kufr oblečením, které pak u Alekse nechám. Ano, pomalinku to chce, protože věcí tu mám děsně moc a většinu stejně nestíhám ani unosit. Ať je to stěhování příští rok jednodušší, začínám s tím už teď 🙂 Letěla jsem s Taiwankou Alinou, byl to její poslední let na B787, v následujících dnech pak dala výpověď, chtěla zpět domů.

5 DNÍ DOMA

Koncem měsíce jsem měla žádost o let domů, tentokrát jsem si vybrala Vídeň, ať mám více času. Po letu frrrrr směr ČR, vystoupila jsem již v Pardubicích, kde na mě čekali rodiče s neteří Irčou a synovcem Fáfou. Rodinná setkání, druhý den návštěva hřebčína v Kladrubech, nakoupit v Praze a směr Krupka – domů! Proběhla tradiční kavárna se ségrou, pak running sushi, kynuté knedlíky, grilování. A najednou už jsem zase seděla ve vlaku do Vídně.

Tak to byl červenec ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *