Podzimní víkend mimo Peking, s Kanaďanem v Zürichu a na návštěvě Harryho Pottera v Londýně

Vodní městečko Gubei

Konečně jsme s Laurou a Káťou měly volno stejné dny (víkend), tak jsme toho musely využít a jely jsme na víkend mimo Peking. Mariu bohužel čekal v neděli let, tak se k nám nemohla přidat. Vyrazily jsme z města autobusem v sobotu ráno a kolem poledne byly na místě, kde jsme se ubytovaly. Pan majitel byl fajn a nachystali nám dokonce i oběd ☺ Gubei se nachází cca 120km od Pekingu a je obklopen částí Velké čínské zdi – Simatai. Prošly jsme si městečko, k večeru byl super výhled při západu slunce. A po setmění se rozsvítila i zeď, což bylo fajn vidět a také na „náměstí“ nachystali show s lampiony. Lidí bylo docela dost, taky byla sobota a podzim rozhodně stojí za návštěvu tohoto místa

Velká čínská zeď – část Simatai

Jely jsme zpět na ubytování a další den dopoledne jsme měly v plánu Simatai. Musím říct, že tahle část byla docela náročnější, než ta, na které jsem byla v září 2016 (Huanghuacheng). Těch schodů! A každý jinak vysoký, no ke konci jsem fakt chcípala. Navíc nahoře tam dost foukalo, tak jsme byly docela zmrzlé a bála jsem se, že nás to někam odfoukne! Odpoledne nastal čas vydat se zpět do Pekingu, ale cestou jsme se ještě zastavili v čínské restauraci na jídlo. Trochu jsme to přecenily, čekaly jsme menší porce a najednou donesli takové obří talíře!

Poté jsme měly konečně zpět své cestovní pasy, které jsme musely nechat na ambasádě kvůli jinému typu US víza. A mít pas v ruce = mezinárodní lety, hurá! A na mě čekal jeden moc fajn let. A po letu jeden moc fajn chlap☺

4 dny v Zürichu s Kanaďanem

Jakmile jsem viděla v plánku tento let, chtěla jsem si ho vyměnit za New York, nebo Boston. Za Toronto se mi nechtělo, protože vyměnit pohodový let se 4 denním pobytem za šílený let do Toronta na necelých 24hodin… ne ne ne. Tak jsme se trochu s Aleksem zbláznili a protože měl na univerzitě týden volna, přiletěl do Zürichu za mnou.

Měli jsme čas se trochu poflakovat a také být trochu akční ☺ První den jsme prozkoumali město. Ušli jsme několik kilometrů krásnou podzimní krajinou z Uetlibergu do Felsenneg. Odtamtud pak sjeli lanovkou do Adliswilu a vlakem zpět do Zürichu. Také byl čas na kino a konečně jsme také viděli Bohemian Rhapsody. A poslední den jsem Alekse vzala k vodopádům, kde jsem byla v září a moc se mi tam líbilo.

A jak se již párkrát stalo, hned poté jsem dostala let do Toronta a Alekse jsem za 3 dny viděla znovu! My se buď nevidíme vůbec a nebo hned dvakrát po sobě 😀 A pak jsem schytala 3 místní lety, protože mi naplánovali zase nějaké focení. Z čehož jsem nadšená vůbec teda nebyla. Všechny lety byly brzké ranní – sebevražda! Focení docela šlo, týpek na makeup a vlasy si mě vzal do parády a já alespoň vypadala na den trochu k světu, haha :))

Koncem listopadu mě čekal zase jeden speciální let – Londýn. Na cestě z Londýna zpět do Changsha jsme totiž měli Skytrax inspektora, takže vše muselo být samozřejmě na jedničku 😀 V Londýně jsem měla dva dny. Jeden den jsem si jen jela něco pokoupit a další den jsem se konečně vydala do Harry Potter Warner Bros. studií!

Návštěva Harryho Pottera

Na poslední chvíli není vůbec šance sehnat lístky na oficiálních stránkách. A jelikož jsem potřebovala sehnat lístek 2 dny předem, tak jsem zvolila „tour“ na Trip Advisoru. Tour mám v uvozovkách, protože se jedná jen o vstupenku a cestu autobusem tam a zpět. Ale jinak bych neměla šanci a Harry Potter je prostě srdcovka ♥

Pokud o tomto výletu uvažujete, jděte do toho. Jen se zkuste vyhnout návštěvě o víkendu a vyrazila bych hned ráno. Je to celé tak na 3hoďky, záleží, co vás zajímá a nezajímá a jak rychle to zvládnete. Je tam toho spousta k vidění! Boží efekty, mají to fakt vymakané. Od 17. listopadu je to i vánočně vyzdobené.

Tím se dostáváme na začátek prosince a to si dáme v dalším článku, který začnu psát ještě dnes.

Mějte fajn předvánoční dny ♥

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *