Poprvé v Dublinu

Tak jo, je na čase shrnout i mé pobyty v Dublinu a v Madridu. Dnes si dáme ale jen Dublin! Z Madridu mám totiž taky spousty fotek….

Dublin na mě čekal po Zürichu a také mi to udělalo radost, protože jsem tam ještě nebyla. Máme pobyt v Dublinu i s letem přes Edinburgh, ale to na mě naštěstí nevyšlo, protože je to pobyt kratší a únavnější. Na mě čekaly krásné dva dny.

Hned po příletu jsme docela koukali, že je tam zima fuuuj! Ale já byla vybavená, kabát, rukavice a šála v kufru, takže pohodička.

PRVNÍ DEN

…odpoledne jsme se domluvili s kokpitem, že vyrazíme do města a hlavně do Guinness Storehouse. Přidala se k nám i kolegyně Korejka. Kapitáni byli ze Singapuru / Ruska a piloti Číňani.

Začli jsme tedy u Guinnesse. Tento pivovar rozhodně stojí za návštěvu! Je to jedno z turistických míst v Dublinu, které ale určitě nemůžete vynechat. V sedmipatrové budově se dozvíte vše o vzniku tohoto piva, včetně ochutnávky a zkusíte si toho svého Guinnesse sami natočit. Nakonec můžete skončit v 7. patře, kde je bar s výhledem na Dublin a jedno pivo máte v ceně vstupenky.

Poté jsme se prošli až ke slavnému Temple Bar, ale bylo narváno, takže na večeři jsme zašli do české restaurace poblíž. Ne, že bych všude po světě vyhledávala české restaurace a stravovala se pouze tam (to dělají kolegové Číňani,…). Ale jak jsem zmínila kolegům, že je poblíž česká restaurace, tak kapitán ze Singapuru rozhodl, že můžeme jít tam zkusit něco českého. Těšilo mě, jak jim chutnal guláš a vepřový se zelím a knedlíky! I Plzeň měli dobrou ?

DRUHÝ DEN…

Chtěli jsme do města, něco málo koupit a projít se. Počasí nám vyšlo skvěle, bylo sluníčko, tak ta zima nebyla ani tak znát.

Neminuli jsme Ha’penny Bridge, Grafton Street, Trinity College,… park St Stephen’s Green, kde už to bylo krásně podzimní…. a skončili jsme v baru, dát si Guinnesse na rozloučenou s Dublinem.

Tím 2 dny v Dublinu skončily a následující ráno po snídani se frčelo zpět do Pekáče ✈️ kapitán ze Singapuru byl super, během letu (v době jeho odpočinku) přišel pokecat a pozdravit ?

Snad mi zase někdy vyjde Dublin, chtěla bych se podívat na Moherské útesy. Však víte, příroda mě bere tak nějak víc!

Článek mi zkrátil cestu vlakem zpět do Vídně… jistě, jasně, že jsem po příletu frnkla domů! Aby ne, pobyt od soboty do čtvrtečního dopoledne mi poskytl mnoho času ? zítra je ale čas na návrat zpět do „práce“ ✈️

Ahoooooooj!!! ??‍♀️