Poslední měsíc roku 2017

Je večer 27. prosince a já mám pro tento rok padla – dnes jsem měla poslední let! Jen Peking-Shenzhen-Chengdu, kde mám noc na hotelu a v poledne se proletím už jen jako cestující zpět (s cca 107 odlétanými hodinami v kapse).

Byl to celkem moooc fajn měsíc. Začalo to letem do Bostonu s Laurou – je zkrátka super mít na letu někoho blízkého. Byla jsem na ten let po dlouhé době v economy, Laura v business, měly jsme stejně odpočinek i „službu“, takže společná káva a papání, haha… Na hotelu v Bostonu jsme si jen daly sprchu a vyrazily ven na jídlo a omrknout obchody. Večer na pokoji jsem se chystala spát a Laura najednou ťukala na dveře a donesla mi dárečky, které tajně koupila před mýma očima… věděla, že to byl můj první Boston bez Alekse (krátký let z Pekingu) a byla jsem z toho trochu smutná, tak mi chtěla udělat radost a zvednout náladu. Jak já jsem ráda, že jsem našla někoho takovýho! Samozřejmě nás obě navštívil kamarád jetlag a tak jsme šly na snídani už někdy kolem 7.hodiny ráno. Pak odpočinek a odpoledne už byl čas zase letět zpět.

V Pekingu jsme se konečně sešly s Káťou a Markét a vyrazily na oběd, který se protáhl nějak až do večera 🙂 taxi tam i zpět značky Škoda, jak jinak!

Už 4. prosince jsme s Laurou za asistence Marii nazdobily stromek – jo, pro někoho přehnaně brzy, ale jak pořád někde lítáme, tak jsme si ho chtěly trošku užít – navíc jsme netušily, kde skončíme na Vánoce, jestli budeme v Pekingu, někde na layoveru nebo v letadle…

Jak jsem zmínila na Facebooku, měla jsem další let letět taky s Laurou, vyměnila jsem si let a letěla bych s ní na 3 dny do Tel Avivu! ALE napsal mi náš supervisor, že potřebují, abych v noci letěla Prahu (na letu byl někdo z CCTV, dělali reportáž o spolupráci Číny a ČR, něco málo natáčeli v letadle, včetně menšího rozhovoru se mnou, na který jsem nebyla vůbec připravena). Takže o 12h později už jsem byla v letadle směr domov… Tentokrát to byl pobyt ne víkendový, ale ten kratší, 2 dny. I tak jsem toho ale stihla dost!

V Pekingu jsem si pak docela pobyla, potřebovali mě pro změnu zase na nějaké to focení… Jednalo se o fotky na plakáty k novým linkám (Haikou-Sydney a Changsha-Londýn). Byly jsme tam pouze dvě, opět klasika celý den, nové uniformy… ale mě tyhle akce takhle jednou za čas baví.

13. prosince jsem si zase dala Las Vegas – jo, pořád se mi tam nejvíc líbí hotel s vířivkou na pokoji a snídaně. Tak jsem se dost válela v posteli s knížkou a vystrčila nos z pokoje pouze proto, abych si došla pro jídlo. Vánoční výzdoba všude možně fajn, ale venku teplo a celkově mi to přišlo takové umělé…

Plánku na další týden jsem se trochu bála, co mi dají za nádheru na svátky, ale nakonec to vypadalo moc fajn – let do Bostonu ze Šanghaje! Delší pobyt! Málem mi ten let zničila pohotovost, ale dispečeři si nakonec uvědomili, že by mi neměli kazit Vánoce a možnost vidět se s Aleksem! Tak se povedlo a pro mě to byl jeden z nejdůležitějších momentů těchto svátků ♥

Přistála jsem večer v Šanghaji na 24. prosince a domů do Pekingu jsem dorazila někdy kolem půl druhé ráno, takže já si užila Štědrý den v letadle. Bylo to takové na nic, prázdný byt, Maria i Laura v letadle mimo Peking, no, tak alespoň mi zavolal brácha a dali jsme videohovor.

Na první svátek vánoční se mi ozvala kolegyně Káťa a vytáhla mě na večeři (ne úplně vánoční), vodnici a drink. Snad si to zase brzo zopakujeme! Je tak fajn mluvit v Pekingu česky  🙂

Pod stromeček jsem doma nachystala dárečky pro Lauru a Mariu, Laura dorazila domů večer 26. prosince, tak jsme si je hned předaly, udělala mi radost.

Šla jsem pak brzy spát, čekal me další den ranní místní let, viz začátek článku… Pohoda na hotelu a čekají mě 4 volné dny!

Očekávám ale určitě let hned 1.1., oslavy konce roku budou tedy spíše poklidné, poté bych měla mít let do Berlína – se Skytrax inspektorem, takže to bude trochu náročné, tyhle speciální lety jsou někdy jak za trest…

Doufám, že jste si užili a nebo ještě užíváte vánoční atmosféru a měli klidné svátky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *