Prosinec 2016

Moc vás po dlouhé době zdravím a přeji klidné svátky, snad jste si užįli Štědrý den dle představ!
Koukám, že jsem nic nenapsala více než měsíc, to jsem ale ostuda 🙂 víceméně se nic zajímavého nedělo, protože v listopadu jsem měla Brusel a pak se mi střídalo Praha (doma) – Manchester – Praha – Manchester.. což mi ale vůbec nevadilo. Domů jsem i potřebovala navozit vánoční dárky a to bych pouze za jeden let nezvládla. A Manchester mám ráda, cítím se tam bezpečně, už to tam znám, hotel je moc fajn… a je mi vlastně jedno, kam letím, zatím létám „chvilku“, takže další destinace si ještě užiju až až.
Vezmu to tedy postupně od posledního článku, který jsem psala po návratu z Bruselu s chřipkou. Další let byla Praha – návštěva ségry, svíčková, nákupy a kafe s bráchou a ségrou, prostě pohoda.
Při odletu z Prahy byla hrozná mlha a měli jsme zpoždění 4h, hrůza. Letěl s námi p. Paroubek, ale nebyla jsem zrovna v business class, tak jsem s ním nepřišla příliš do kontaktu 🙂
Někde nad Čínou jsem koukla z okénka a nádhera, to pak člověk zapomene, jak moc je unavený a užívá si ten výhled.
Jak jsem psala v úvodu, střídaly se mi pouze dvě destinace – další let jsem tedy měla Manchester. Byla jsem trochu nakupovat, donesla si mňamky na hotel a večer vyrazila na vánoční trhy, které byly kousek od hotelu. Je super, že hotel máme v centru, takže není problém si vše obejít pěšky.
Po návratu do Pekingu jsem měla dva lety po Číně – Shenzhen a Šangaj, kdy jsem byla v business class. Ještě mě v business class čeká několik hodin, abych splnila potřebný počet na inspekci a pak již nebyla jako „trainee“, ale junior letucha 🙂 Šangaj jsem měla se svoji instruktorkou, která mě chválila, že jsem si bez problémů poradila s cestujícími, kteří neuměli anglicky ani slovo, také prý působím moc příjemně a vždy si držím úsměv na tváři, i když jsme měli docela fofry, abychom vše stíhali.
V Pekingu jsem se trochu začala chystat na Vánoce, pověsila jsem si světýlka nad postel, koupila stromeček a další vánoční blbůstky na stůl… ať si to alespoň užijeme co nejdéle.
A ano, další let… překvapivě… Praha! Byla to vlastně náhoda, že jsem ten let dostala, v plánku jsem měla Brusel, ale napsala mi kolegyně, co Prahu dostala, zda si to nevyměníme… No, proč bych se nepodívala zase domů, že? Ráno po příletu do Prahy jsem se viděla s Aleksem♥, jeho posádku jsme střídali, alespoň jsme měli spolu pár hodin, než odletěl. V Praze a vůbec v ČR byl poprvé a moc se mu líbilo. Poté jsem frčela domů! Odpoledne jsem jela s rodiči a ségrou do Německa nakoupit, něco dobrého na Vánoce atd., cestou zpět jsem v autě usínala, přeci jen jsem po letu nespala a byla vzhůru celý den před letem a celý den po letu. Další dny jsem byla z 95% doma, ani se mi nikam nechtělo. Takhle to mám ale pokaždé, že jsem nejradši doma, navíc bývám po letu trochu rozbitá 🙂
A zase zpět v Číně – dorazil nám Vánoční stromeček, měla jsem volno, tak jsem se na něj vrhla – fešák růžový! A taky jsem sama smontovala nové sofa!
Jeden místní let směr Kunming opět v business class a poté tradááá, opět do milovaného Manchesteru! Tentokrát jsem vyrazila ven asi jen na dvě hodinky, mrknout, zda nemají něco zajímavého v Primarku (vůbec nic mě nezaujalo), koupit si sushi, ovoce a šla jsem zpátky na hotel. Po tomto letu jsem byla extrémně rozbitá, ospalá a navíc jsem měla z letadla vysušenou sliznici, tak jsem se dávala dohromady, abych byla v pohodě na let zpět. Posádku jsem neměla nejlepší, poslední dobou vůbec nemám moc štěstí na kolegy v letadle.
Navíc při letu do Pekingu jsem šla s vozíkem sesbírat kelímky a tácy, prázdné kelímky jsem měla na vozíku, vedle nich kelímek do poloviny plný rajčatového džusu, nedočkavý cestující mi podával tác (jako kdyby neviděli, že mám plně ruce a vybírám je postupně… ehm..) a shodil mi prázdné kelímky, které shodily kelímek s džusem… o la lá, rajčatová sprcha, jeden cestující to schytal i do oka, na krásný světle šedý svetr, další cestující na kabát, další na sedadlo… co se dá dělat, stane se, i když v tu chvíli jsem myslela, že asi vyskočím z letadla 🙂 naštěstí to cestující vzali v pohodě.
Po příletu ráno jsem nespala, protože jsem chtěla mít co nejvíce času na Alekse, který do Manchesteru letěl stejný den v noci. Také nás tam mohli poslat spolu, ale co se dá dělat.
Odpočinek jsem tedy doháněla skoro celý další den.
16.12. jsem doletěla do Prahy, naposledy v tomto roce. Věděla jsem, že nebudu doma na Vánoce, tak jsem byla ráda, když jsem si zažádala o Prahu a ten let dostala. Přiletěla jsem ve 4,30h ráno, dala jsem sprchu, kávu a snídani a po 10h dopoledne už jsem byla v Teplicích. Čekaly mě nákupy se ségrou a kamarádkou Šárkou, obídek, odpoledne domů a večer jsem padla 🙂 Víkend přede mnou, sobotu jsem strávila doma a večer jsem vyrazila do Ústí na koncert The Boom Beatles revival band and orchestra – se ségrou a kamarádkami, brácha hrál v orchestru. Bylo to fajn, ale později večer už na mě zase dolehla únava, byla jsem ráda, když jsem ulehla kolem druhé ranní do postele. V neděli jsem vyrazila dokoupit poslední vánoční dárky, doma k obědu na mě čekala kachna ♥ pak jsem se stavila rozloučit u ségry, pohodička doma, balení a večer jsem jela do Prahy na hotel. Samozřejmě zase nacpané těžké kufry, uffff. Doma to bylo fajn, i když trošku smutné poslední den, když jsme si uvědomili, že poprvé nebudu doma na Vánoce.
22.12. se na letišti konala akce naší společnosti, stánky reprezentující naší zemi – z domova jsem navezla české horalky a další sušenky a čokolády, bonbony, rum, jediná česká kolegyně Káťa objednala pivo, zařídila na ambasádě v Pekingu velkého Krtka… pomohla nám Lenka, kolegyně Slovenka, přeci jen je to naše sousedka 🙂 myslím, že náš stánek byl velmi úspěšný a nachystaly jsme si plno dobrot!
  
Další den jsem jela vrátit Krtka na ambasádu a šla jsem se podívat do Aquaria – super zážitek!
Jsem ráda, že jsem poslední dny v Pekingu mohla strávit s Aleksem, po dlouhé době jsme na sebe měli skoro 5dní v kuse, Laura odletěla před Štědrým dnem, Maria na Štědrý den, byli jsme spolu sami a bylo to super. Měli jsme pohodičku, pozdní snídani, pozdní oběd, večer jsme si dali dárečky a pochutnali si na české tradiční vánoční večeři… Aleksovi moc chutnal bramborový salát, dokonce si přidal! Dostala jsem od něj velkou kytici, župan a svíčky (to jsem mu poradila) a knihu s notami (ví, že si do Pekingu chci pořídit piano, tak ať mám prý co hrát). Byl to fakt příjemný den, bohužel Aleks dnes odpoledne odlětel do Berlína, vůbec se mu nechtělo.

Mě čeká zítra ranní let do Changsha, musím vstávat ve 4,15h 🙁 v úterý letím jako cestující do Shenzhenu a ve čtvrtek odtamtud letím první let do Aucklandu ♥ jsem moc ráda, že mě na tento speciální slavnostní let vybrali! Zpátky na Nový rok. Takže konec roku asi moc řešit nebudu, budu mít před letem, oslavy proběhnou minimální…
Snad si užíváte svátky v pohodě a hlavně bez stresu!
Mám 21h, jdu chrnět, ať v ten příšerně ranní čas vstanu.
Irys

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *