Říjnový update

Ahoj! Tak koukám, že už je to za týden měsíc od mého posledního článku. Největší novinka – už konečně lítám!
13.9. jsem si s Laurou a Rachel šla na budovu společnosti vyzvednout potřebné dokumenty (boarding pass, certifikát, zdravotní průkaz). To bylo radosti. Od tohoto dne jsme mohly začít létat.
Nicméně, ještě jsem měla cca týden volna, než mi do plánku hodily první let.
15.9. jsme vyrazily do známé čtvrti Sanlitun, která je cizinci velmi oblíbená. Spousta barů a restaurací. Nejdříve večeře a pak do klubu Kokomo, který je v nejvyšším patře jedné budovy na terase, takže „open air“. Dorazily jsme zpět kolem 4.hodiny ranní, utancované a mírně opojené alkoholem. Byla to potřeba, Maria ten den měla 24. narozeniny.
Další dny víceméně odpočinek, objevily jsme další fajn místo na nákupy a dobré jídlo, zvané „Shiny Hills“, kde jsem si dala výborného burgera, navštívila Sephoru (samozřejmě jsem si něco málo odnesla, to bych to jinak nebyla já…).
19.9. jsem vstávala už v 6h ráno, s Laurou jsme jely konečně na Velkou čínskou zeď. Vybraly jsme si část Huanghuacheng – část s krásnějším okolím, všude kopce, po nich plynoucí zeď, kolem jezero, kde je možné si půjčit loďku… Wow. Tato čtvrť není turisty tak narvaná, jako Badaling. Turistů bylo opravdu minimum, navíc byl pracovní den. Počasí se vydařilo, bylo krásně, i když ráno ještě trochu chladno. Nicméně se mi během cesty na VČZ spustila rýma, už při prvních pár krocích na zdi jsem měla chuť to zabalit a jet zpět, ale když už jsme jely tak daleko… Tak jsem spíše potichu trpěla a vesela smrkala jak o život.
Odpoledne jsme zase jely zpět, to jsme od naší vedoucí dostaly info, že si večer máme zkontrolovat plánek, pravděpodobně nám naplánují lety. Říkala jsem si, že to asi nebude hned další den, když plánek zveřejné o půl deváté večer, tak jsem byla v klidu, že mě rýma do prvního letu přejde. Ale… samozřejmě jsem schytala lety hned na další dva dny, se vstáváním kolem 4 hodiny ranní… musela jsem to zrušit a další den jít na společnost k leteckému doktorovi, aby mi potvrdil, že nejsem fit létat. Dva dny jsem strávila v posteli a 22.9. už jsem byla skoro jako rybička, připravena na první let.
První let naštěstí nebyl ranní, ale mohla jsem se pěkně vyspat a až v 11h jsem vyrazila na letiště na budovu společnosti na briefing a pak hurá do letadla. První let jsem měla Urumqi, mezi letuchami ne příliš oblíbenou destinaci, ale bylo to v pohodě. Boeing 737 jsem znala z minulého roku, takže fajn. Celkem nás v posádce bylo 6 + piloti, většina nemluvící anglicky.
Pár dní volno, jedna pohotovost (nikdo mě z postele nevytáhnul), a čekal mě další let na B737, tedy inspekce. Jeden den jsem letěla jako nepracující posádka do Haikou a další den letěla odtud směr Shijiazhuang a zpět. Den poté jsem se opět jen „svezla“ zpět do Pekingu. Inspekcí jsem prošla, posádka naprosto skvělá a hurá – mohla jsem létat na Airbusu A330!
První let na Airbusu jsem měla 2.10., do Shenzhenu. Ze začátku jsem byla vyplašená, nevěděla kde co je, co dělat, ale pak jsem se do toho dostala a na tohle letadlo si zvykla. Aleks byl cestou zpět můj pasažér ♥ tak jsem ho v pořádku dovezla zpět.
3.10. jsem měla opět Shenzhen, ale s odpočinkem asi 6h na hotelu. Tak jsem to zalomila a hezky spala. Ono vstávání před 5. hodinou ranní není úplná bomba 🙂 Cestou zpět jsme měli zpoždění, což jsem očekávala, do 7.10. jsou tu svátky, provoz je větší, … tak jsem přiletěla až ve dvě hodiny ráno.
4. a 5.10. dny volna, takže pořádné jídlo, nakoupit nějaké zásoby, udělat si radost v Sephoře… Úterý jsme měli stejně volno s Aleksem a Laurou, konečně jsme zase vyrazili někam společně.
Dneska jen postel, nyní jsem zase vedle na hotelu, popíjím kafe a všechny vás do Čech zdravím!
Doufám, že příští týden dostanu už mezinárodní let. Kolega od nás ze skupiny je na 2 dny v Bruselu. Nemůžu se dočkat. Třeba Praha by byla fajn 😉
Od zítra mám 4 dny za sebou lety. Čeká mě Chengdu, pak opět Shenzhen s odpočinkem na hotelu, Changsha a Guangzhou.
Pak snad zase trošku volna 🙂
Mějte se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + seventeen =