Spálená Irys, jarní dny v Pekingu, Londýn…

Tak abych tedy shrnula další březnové dny po návratu z ráje (Cairns)…
Další den ráno jsem byla objednaná k zubaři a hned poté k doktorovi, aby se podíval na mé spáleniny. Jela jsem v teplákách a pohodlných teplých bačkůrkách (jediná méně bolestivá možnost, navíc jsem se do žádných bot nevešla…). Dost se zhrozil, když to viděl. Tak prý spáleniny prvního a druhého stupně. Na nohách více puchýřů, oteklé jak blázen. Ruce taky oteklé, ale naštěstí žádné puchýře. Dal mi mastičky, obvazy, neschopenku 12.-15.března (měla jsem v tu dobu mít dva místní lety, samozřejmě jsem letět nemohla). Za tři dny jsem pak šla na kontrolu. První dny jsem trpěla jak blázen, bolelo vstát (jak se krev nahrnula do chodidel), natož pak chodit! Byla jsem ráda, když jsem nějak doskákala do kuchyně a na wc. Další den jsem na sebe byla pyšná, když jsem zvládla sprchu. Celé dny jsem ležela s nohama nahoře a mazala, mazala…

Čtvrtý den od návštěvy doktora jsem později odpoledne měla další návštěvu zubaře, pak jsme s Laurou a Mariou zašly na jídlo a omrknout nějaké obchody. Chůze už nebyla takový problém, zvolila jsem botky, do kterých jsem se vešla a byly pohodlné. Alespoň jsem měla příležitost ještě dodatečně koupit Lauře kytku k narozeninám, které měla začátkem března, ale oslavu s námi až 16. března (klasika, letuchy byly rozlítaný ?). Těšila jsem se zase zpět domů, nohy mi pěkně otekly.

V pátek 16.3. jsme měli školení ohledně nebezpečného zboží na palubě (povinnost jednou za dva roky), to jsme zvládli během dopoledne. Domluvila jsem se v práci, abych mohla jít v něčem pohodlném (ostatní měli uniformu), protože nohy jsem ještě nechtěla mučit v silonkách a na podpatcích… Večer měla Laura oslavu, bylo nás pár a užily jsme si to!

Postupně jsem se loupala a loupala, všude byla moje kůže – hrůza! Na obličeji, na krku, ruce, záda, nohy… jak had. Celé to trvalo asi dva týdny. Nyní je kůže ještě někde citlivější, ale už je to skoro v pohodě.

Den po oslavě jsme relaxovaly a s Laurou jen zajely do Shiny Hills do Element Fresh (poslední dobou jsem tam docela často♥) na jídlo.

Pak nastal čas konečně zase začít pracovat! Takže směr Chongqing (letěla se mnou Maria, odkud pak letěla do Říma) – na letišti jsem potkala svoji kámošku na zdi, haha ??‍♀️ večeře na hotelu, dají se tam ochutnat místní specialitky (brrrrr!!!).. ale i celkem normální jídlo. Odpočívala jsem v posteli, ve vaně s knížkou.

Další večer jsem letěla směr New York. Ale bohužel jen krátký pobyt. Dostala jsem se do postele kolem 3.hodiny ranní a spala až do večera dalšího dne. Nevím proč, ale byla jsem po letu dost unavená a ten časový posun tomu taky moc nepřidal. Šla jsem jen na večeři a pak zpět do postele na dvě hoďky, kdy jsem zase usnula… a to bylo všecko, co jsem v NY dělala. A letěla jsem zpět do Číny, do Chengdu.

Ráno jsem přistála a za hoďku a půl mě čekal let zpět do Pekingu (jako cestující, takže pohoda). V Pekingu jsem přistála dopoledne se super náladou, protože venku bylo nádherně, jaro! Jela jsem opět k zubaři (jsem tam jako doma). Zoubek dal zkrátka víc zabrat. Za odměnu jsem si zase zašla do Element Fresh – no aby ne, když je ve stejné budově, co zubař! To se nedá minout 🙂

Spala jsem pak jako zabitá a další den měly pro změnu Laura s Mariou naplánovanou nějakou prohlídku u doktora, takže jsem jela s nimi. Vlastně jsem jela i proto, abych zase mohla jít do Element Fresh 😀 Pak jsme šly společně do centra, omrknout obchody, něco málo utratit… no, znáte to.

A opět volný den, venku jaro, tak jsme nemohly zůstat doma a jely jsme do Shiny Hills. Jídlo už asi nemusím zmiňovat, že?

A huráááá, je čas zase lítat! Letěla jsem do Changsha..

…a další den směr Londýn! Měla jsem z tohoto letu radost, linka byla otevřena teprve 23.3. a já tam letěla druhý let, tedy 26.3. ♥ v Londýně jsem byla naposledy roku 2007, to už je docela pár let… Tak bylo fajn být zpět a zase si ta známá místa projít. Anglické snídaně byly taky skvělý. A jinak nedoporučuji The Shard, pokud je oblačno a deštivo… z výhledu budete mít pěkný… NIC ?

Po návratu do Pekingu jsme se sešly i s Káťou (vzácný okamžik, čtyřem holkám se trochu shodoval plánek!) a jely do Shiny Hills.

Na poslední březnový den jsme s Laurou a Káťou (Maria už odletěla do Xianu / Paříže) měly v plánu park s kvetoucími stromy (je to nazvané Cherry blossom festival) kde jich ale vykvetlo zatím tak 20% – klasika Čína,… Kdybychom to věděly, tak asi vybereme kterýkoliv park a kvetoucích stromů si užijeme více 🙂 A nebudeme muset platit vstupné! Ale i tak to bylo fajn, zakončily jsme to sushi a zbytek dne jsem odpočívala.

Jinak mně vyšly 4 volné dny v řadě, už 3 byly zázrak… bez pohotovosti, prostě úplně VOLNO! Tak si to užívám, nepočítám, že by se to zase někdy opakovalo :)) V úterý směr Toronto. KONEČNĚ. Už se těším, na Alekse jednoho Kanadskýho! Snažila jsem se svoje poslední lety vyměnit, ale pořád mi to nevycházelo.  A teď mi ta oblíbená destinace sama přistála v plánku na další týden.

Dnes jsem většinu dne strávila psaním článků a hrozně mě to bavilo. Přeji všem fajn Velikonoce a ať k vám už taky přijde to krásný jaro, jako máme tady ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *