Na svíčkovou jedině do New Yorku, změny ve společnosti a hurá jaro!

Jak se dají shrnout dva měsíce do jednoho článku, aby nebyl dlouhý jak týden a plný fotek? No, … uvidíme.

New York s Aleksem

Konečně mi přišlo štěstí trochu naproti a já viděla v únoru po letu do Paříže Alekse! Měl týden volno, já si zažádala o let do New Yorku a vyšlo to. Vůbec se mi od listopadu nedařilo dostat let do Toronta, kolem Vánoc, na jeho či moje narozeniny. Únor byl náš měsíc a my si mohli předat vánoční a narozeninové dárky. Stejně byl nejlepší dárek Aleks! Když na mě čekal v hotelu, až dojedeme z letiště, tak se mi do očí hrnuly samou radostí slzy a všecko bylo najednou v pořádku. ♥️

Byli jsme v centru, samozřejmě i Central Park, to je moje srdcovka. Vzala jsem ho do české restaurace Bohemian Spirit, kterou doporučuje jedenáct hladových Irys z deseti! Chuť skoro i lepší, než doma od maminky (ba ne ?). Gulášovka, nakládaný hermelín, kachna a svíčková, štrůdl a plněné buchty s vanilkovým krémem. Za mě by mohlo být červené zelí méně kmínové, protože já a kmín nejsme kámoši, ale jinak bez chyby. Aleksovi moc chutnalo, až bude příležitost, musíme spolu něco českého uvařit!

Na krátko a po dlouhé době Tel Aviv

Jojo, to mi takhle něco vlezlo na mozek a jedno ráno jsem se rozhodla, že se nechám ostříhat. Odpoledne jsem tak tedy učinila, hurá! Neskutečně mi to vyhovuje hlavně i na lety, ušetřím si 10minut před letem třeba na… více spánku. Změna to je docela radikální, ale ono to zase brzo doroste, tak co 🙂

Letěla jsem do Šanghaje a odtamtud do Tel Avivu, kam mě dost dlouho neposlali. I když na jeden den, tak to bylo fajn. Na hotelu máme boží jídlo, což je jeden z důvodů, proč se tam vždy těším. Bohužel, počasí moc nevyšlo, déšť a dost silný vítr, takže se nedalo být venku. Nechtěla jsem se nechat odfouknout ? Nemám ale nejmenší problém relaxovat v hotelovém bazénu, číst si a spát.

Laura zase o rok starší

Čtvrtý březen, Laury narozeniny. Sešly jsme se s Mariou, pak další den jely na večeři do super restaurace Migas s výhledem na budovu CCTV.

Další den jely na nákup, spojily to s vietnamskou restaurací a kávou, kde jsme potkaly piloty naší společnosti. I když jsme se nikdy předtím nepotkali, tak jeden z nich, jakmile se dozvěděl, že má Laura narozky, skočil pro dort ? fakt neskutečně milý překvapení!

Nepříjemné změny ve společnosti

Ano, je to tak. Od 1. března nemáme nárok na single pokoj na hotelech. Číňani mají vždy pokoje po dvou, my jsme měli jako cizinci vždy pokoj pro sebe. Ale evidentně se společnost snaží ušetřit, kde se dá… Nevadí mi sdílet pokoj s kamarádkou, s někým z cizinců, koho znám, ale když poletím jako jediná cizinka…? Tak s Číňankou. Nechápejte to zle, ale ta kultura je vážně dost jiná.

Já mám ráda svůj klid a soukromí, je mi nepříjemné sdílet pokoj s někým po pár hodinách na letu, kde se kolikrát sotva potkáme. Chci mít po letu klid a vypnout, ne mít někoho za zadkem, kdo je zvyklý chodit na snídani jedině s kolegy z letu, neumí si zavřít dveře od koupelny, když jde na WC a tak podobně. Každý má jiné návyky, problémy se spánkem ??‍♀️ a zkrátka je to dost omezující. Naštěstí jsem ale doposud sdílela pokoj jen jednou, a to v …

… Las Vegas!

Vedoucí letu jsem již znala, letěly jsme spolu a umí dobře anglicky a tak mi nabídla, že v Las Vegas můžeme bydlet spolu. No, ne že bych měla na výběr, sudý počet holek, jednou to přijít muselo, haha.

K mému překvapení to bylo v pohodě, kolegyně si asi nastudovala soubory, které společnost sdílela mailem, o tom, jak se respektovat a podobně. Po každém použití umyvadla ho vytřela papírovými utěrkami, když něco sledovala na mobilu, tak jedině se sluchátky. Celkově se snažila být potichu a netrvala na tom, abychom spolu trávily čas, takže dobrý. Jen ty dveře od koupelny, ty se zavírají!!! ? ale dejme tomu.

V Las Vegas jsem si trochu nakoupila, Victoria’s Secret je má slabost. Taky obchod Ross, kde seženete značkové boty, kabelky a oblečení za super ceny. Koupila jsem si třeba boty Calvin Klein za 25dolarů! To bych je tam přeci nemohla nechat!

Jela jsem na výlet do Red Rock Canyon, bohužel jsem se dovnitř nedostala, protože předchozí den pršelo a tak byl park zaplavený. I tak jsem ale něco málo viděla a snad se tam dostanu někdy jindy.

Na letu zpět mě cestující poznal v magazínu a nechal si ho podepsat ?

Víkendový Londýn

… zase jeden Skytrax let. Alespoň fajn posádka, single pokoj a na tripadvisoru jsem si zarezervovala výlet. Tentokrát Avebury, Lacock a Bath. První dvě místa jsou malinké vesničky, ale plné historie. V Lacock jsem se rozplývala nad ovcemi s jehňátky a hurá, jaro! Kvetoucí květiny a všude zeleno. Bath určitě doporučuji, pokud jste si v Londýně již všechno prošli.

Měla jsem ale na tomto pobytu náladu naprd a chuť dát co nejdřív výpověď. Byla jsem naštvaná, že je v naší společnosti kolikrát všecko tak nějak na hlavu. A postrádající smysl a logiku a že jsem dlouho nebyla doma a … . Nějak se to nahromadilo, ale nakonec jsem to zvládla a všechno se v lepší obrátilo.

… a zase ten Aleks.

Po Londýně jsem měla letět do New Yorku, ale byl by to krátký pobyt, tak proč si to nezkusit vyměnit za Toronto! Vyšlo mi to.

Dost mě mrzí, že jsem se od začátku ledna nedostala domů. Samozřejmě mi jen tak let do Prahy nedají, protože od té doby, co létám Boeingem 787, tak lety na Airbusu 330 nedostávám. Společnost neřeší, že mluvíme česky a to se na letu může hodit. Ale! To se od dubna mění. Náš vedoucí nám pomohl vybojovat let domů jednou měsíčně, já si mohu vybrat Prahu / Vídeň. Skoro po třech letech se dočkáme a můžu si žádat i o jiné destinace. Paráda.

Když se mi nedaří letět domů, jsem šťastná, že tu mám v Pekingu holky a Dobbyho. A v Torontu mýho Kanaďana. Tak. A z Dobbyho je čím dál tím větší fešák. Jen tak mimochodem.

Jaro je v Pekingu!

S Laurou jsme se vypravily do parku Yuyuantan 玉渊潭公园, dočetly jsme se, že to tam již krásně kvete. Ono se to dočetlo evidentně i velký množství Číňanů. Pracovní den a v parku bylo v jednu hodinu odpoledne narváno! To bylo něco pro mě. Ale i tak jsme si to prošly, daly kafe v klídku a pak jely do části Sanlitun na jídlo a menší nákup. Bylo asi 20 stupňů a slunečno, nádhera.

Bonjour Paris!

Máme teď šanci často dostat let do Paříže. Kromě Xianu, který létá Airbus, se nedávno spustila linka i z Chongqingu, Shenzhenu a Guiyangu. A létá se Boeingem, takže dobře pro nás. A ano, já se zrovna z Paříže vrátila. Bohužel pobyt jen nějakých 27hodin, ale i tak, slunce mě vyhnalo do města a já si užila jarní procházku. Pak nákup v Auchanu, dobré jídlo (francouzská cibulačka♥️), spánek a letělo se zpět. Super posádka, kolegyně mi říkala, že zná Milana Kunderu a jeho Nesnesitelná lehkost bytí je v Číně dost populární. V čínštině je to „生命不能承受之轻“ ?.

Pche, kariérní postup

Mám odlétáno přes 2500hodin (konkrétně je to nyní 2653h 43min), prošla jsem HSK zkouškou z čínštiny, tak jsem měla nárok na inspekci. Už nebudu junior, ale pokročilá letucha! ? Inspekcí jsem prošla! Místní let a já pracovala poprvé v business class v galley. Takže spočítat a zkontrolovat veškerá jídla, vybavení, připravit trouby a talíře a ohřát a tak! Byla to sranda, trochu jsem připálila rýži a lehce stresovala při aranžování na talíře, ale vedoucí / inspektorka mi dost pomohla. Stejně v galley z 95% létat nebudeme, tak to nehrotila. Ale stát se to na místním letu může, tak jsem ráda, že jsem si to vyzkoušela. Zítra si ještě musím na bázi napsat dva testy, jeden z business class servisních postupů a blablabla znalostí a pak něco jako kultura společnosti. A hotovo! Měla by mi trošku narůst výplata, hurá. Jinak se na mé práci vlastně nic nezmění.

Následující dny

V plánku jsem na neděli měla Boston ze Šanghaje, ale změnili mi to na sobotní Toronto! Což je docela vtipný. Já se ten let totiž snažila za sobotní Toronto vyměnit, ale kolegovi se nechtělo, pak mi poslal fotku posádky letu a já tam?! Myslel si, že jsem to nějak zařídila já i přes jeho nesouhlas, ale já v tom neměla prsty! Navíc jsem zrovna spala a koukala jak blázen, když jsem se vzbudila. Let mi změnili sami od sebe, protože 10. dubna letíme do Haikou na obnovu víza. Potřebovala jsem tedy „rychlý“ let z Pekingu. Klikař! Toronto jen tak! Bez námahy a výměn! Ha! Aleks!

Do Haikou letím s Laurou i Káťou a vyšlo nám to skvěle, protože v tu dobu dostaneme i retraining, který musíme absolvovat každý rok. Alespoň nebudou mít tolik šancí nám dát nějaký letíček na B737, hurá! 737 je pro nás takový létající autobus ☺

Článek jsem celý napsala na mobilu, notebook byl v opravě. Oprava trvala déle, než měla, ale konečně ho mám zpátky. Jen jsem přes noťas naházela do článku ty tisíce fotek, zkontrolovala text a je to.

Mějte fajn jarní dny ♥️

… a jedna fotka z listopadového focení ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *