Dovolená doma, Antwerpy, dovolená v Torontu… a jsem zpět v pracovním procesu!

Konečně jsem se zase dočkala a nastal čas vzít si dovolenou! Naplánovala jsem si to na srpen s tím, že budu 10dní doma, pak chvilku zpět v Pekingu. No a nakonec cca týden v Torontu u Alekse (měl zrovna volno na univerzitě).

Takže jsem většinu srpna byla mimo Peking a velmi jsem si to užila! Achjo, jak se mi zase nechtělo zpět do Číňanova. V Čechách a Kanadě lidé běžně neplivou všude možně, včetně výtahů… Nechrchlají na veřejnosti. Jedí civilizovaně (zavřená ústa a nemlaskat!!!). Nezírají na cizince jak na blázny. Ach jo. Jak dlouho to tu ještě vydržím? No, ale zpět k dovolený.

DOVOLENÁ DOMA

Kromě výletu do Tisé do skal, Drážďan, oslavy narozenin švagrový a návštěvy v Praze jsem se pohybovala převážně doma, u ségry, nějaké ty kávičky v okolí a nákupy, ale jinak klídek pohoda ?

Hned první den jsem si připomněla smažený sýr s hranolkami, ach. Jela jsem s mamkou a bráchou domluvit mamky velkou oslavu narozenin, která se koná tento druhý zářijový víkend. Tam nesmím chybět, takže již za hoďku se budu chystat na let!

Koupila jsem si s neteří stejné tričko, máme stejná jména, tak to chce i trička! Jinak klasika káva a dortík se ségrou… to je už tradice… další den se k nám připojil i švagr 🙂

Výlet do skal se ségrou a její rodinkou…. mám to tam ráda! V Čechách máme fakt krásná místa, na to, jak jsme malá země.

Pak má drahá švagrová měla kulaté narozeniny a čekal nás výlet lodí v Ústí a poté oslava – juchů tatarááák! A taky řízky, no, celkem fajn to bylo, haha.

Do Drážďan jsme jely s mamkou, ségrou a s nejstaršího bráchy Štěpánkou. Samozřejmě proběhl Primark (já si toho nenakoupila tolik, protože jsem byla v Primarku v Londýně v červenci a vcelku jsem nic nepotřebovala). Ale koupila jsem Aleksovi trička a boxerky, to jsem hodná! Pak  procházka městem, zmrzlinový pohár (kdy mě stresovaly vosy) a turecký dürüm.

Jela jsem do Prahy za kamarádkou Denčou, měly jsme super oběd, jely jsme k ní, aby mi ukázala nového pejska (někdo si pořídil psa a někdo kočku) 😀 Poté jsme se připojili k dalším kamarádům a nakonec jsem měla ještě domluvenou večeři s kamarádem Vaškem, takže to byl celkem plný den.

Předposlední den doma jsem ještě zajela se ségrou na tradiční kávu (já si ale dala opět ten ledový čoko drink s čerstvou šlehačkou a kousky čokolády a brownies ♥). Odpoledne, po návštěvě zubaře, už jsem byla doma a přijel zbytek rodiny na grilování.

Poslední den dopoledne mě mamka vezla na letiště, ale ještě před tím jsme měly dost času na oběd. No a pak už byl čas zase letět zpět, jako cestující… Přistála jsem do upršeného Pekingu a doma na mě čekal Dobby!

Měla jsem v Pekingu 4 dny a ty mi pěkně zaplnili letem – Šanghaj > Brusel. Jelikož to v Bruselu znám, tak jsem si na hotelu po přistání dala jen sprchu, snídani a jela jsem do Antwerp. Je to cca 40min vlakem a nikdy jsem tam nebyla. Moc pěkné město! Je to podobné Bruselu, ale zase to má trochu jinou atmosféru. Navštívila jsem i malinkou botanickou zahradu v centru. Nachodila jsem se  celkem dost, něco málo koupila, nafotila a jela jsem zpět směr Brusel. Už na mě padala únava jako blázen.

Druhý den v Bruselu jsem si jen zašla do posilovny (hurá, už to chtělo…), pak jsem odpočívala v pokoji a odpoledne jsme jeli směr letiště. Doletěli jsme do Shenzhenu, kde jsem se strachovala, že let zpět do Pekingu bude zrušen. Naštěstí jsme ale měli jen zpoždění kvůli dost velký bouřce, ale to mi nevadilo, já byla šťastná, že jsem doletěla! Musela jsem si vybalit, zabalit kufr na dovolenou část II. a spát jsem šla až někdy po druhé hodině ranní.

DOVOLENÁ V TORONTU S ALEKSEM

Pár hodin spánku a chystala jsem se zase do letadla, jako cestující! Ale jelikož jsem měla jen standby letenku, byla jsem docela ve stresu. Vystála jsem si kilometrovou frontu na check-in, pak mi řekli, ať si počkám do cca hodiny před odletem (zda tedy nakonec bude v letadle místo)… Já myslela, že je tam trefím! Od kolegyně, která letěla jako posádka, jsem věděla, že místo definitivně bude… No, tak jsem si počkala a hurá, konečně mi dali tu vytouženou letenku a já mohla letět přes bezpečnostní kontroly k nástupní bráně. Bylo mi jedno, kde a vedle koho budu sedět, hlavně, že poletím! Business class byla plná, ale na mě nakonec vyšla dvě místa v economy, tak super, nemusela jsem se mačkat. Doletěla jsem a nemohla jsem se dočkat Alekse, který na mě čekal na letišti. Hurá hurá, skoro týden spolu! ♥

Uvařili jsme hned druhý den bramboráky se zelím a s masem, ať si zvyká na českou kuchyni 🙂 a chutnalo mu! A čekala nás večeře s jeho rodiči, z toho jsem měla trochu strach. Ale to jen abych jim všecko rozuměla v angličtině! Ale proběhlo to hladce, rodiče jsou moc milí, zašli jsme do thajské restaurace, pokecali jsme a prý si mě oblíbili 😀 jo!

Kromě rodičů jsem o víkendu poznala další kamarády Alekse, byli jsme chvilku doma a pak zašli do baru, kde jsme si zahráli společenské hry, dali pivo a zkrátka to bylo fajn.

Navštívili jsme v Torontu akvárium, kam jsem chtěla už pár měsíců, ale byla jsem zklamaná. Moc lidí, s kočárky, nedalo se prohlédnout si všecko pořádně, těšili jsme se ven. Nakoupili jsme na večeři a jeli jsme domů. Klid, pohoda, relax a hlavně ticho.

Aleks mě vzal na Niagarské vodopády! Byl můj sen to vidět naživo. Takže to byl náš celodenní výlet a fakt je to… wow! Tolik vody a tak mokro a prostě… chápete, ne? 😀 Šli jsme i na tour za vodopády, poté na loď, kde je to jak kdybyste šli ven do největšího slejváku, ani ty jejich pláštěnky moc nepomohou 😀 ale stojí to za to, je to zážitek a doporučuji.

Nechtělo se mi samozřejmě letět zpět do Pekingu, nejradši bych tam zůstala. Samozřejmě jsme ale probrali s Aleksem nějaká vážná témata a vypadá to, že se tam ale stejně jednou odstěhuju ♥ No, uvidíme, jak to dopadne!!

Zpět jsem letěla v business class, protože bylo místo a znala jsem vedoucí letu 🙂 prospala jsem celý let. A hned další den jsem letěla kam, již tedy jako posádka? Do Toronta ♥ sranda. Tak jsem si ještě užila Alekse, zašli jsme na oblíbené sushi a bylo to fajn.

V Pekingu jsem se konečně potkala s Laurou a i s Káťou jsme zašly na oběd, pak jsem s Laurou doma montovala botník a nakonec i zrcadlový stolek. Jo, trochu nám hráblo. Ale Dobby nám při všem asistoval… Když jsem měla další den pohotovost, naštěstí mě nechali doma a nedali mi místní let, jo!

Dneska jsem odpočívala, ať jsem fit na let a trochu uklízela. Teď už píšu rychle a spěchááám se chystat na let do Prahy ♥

Mějte se zatím fájn!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × one =