Inaugurační let Chongqing – New York a můj super pobyt

Tak se tak koukám do kalendáře a už je to měsíc od mého letu do NY – no, je na čase to konečně sepsat, jak jsem se tam měla!
19. října jsem tedy letěla jako cestující do Chongqingu (v letadle jsem se potkala s Kaiem, který letěl jako pasažér až do NY, pche!), kde jsem měla noc a den v našem parádním hotelu. Fakt je to luxus na to, že je to hotel v Číně, takže jsem si relax před letem užila až až a 20.října ve večerních hodinách nastal čas frčet s posádkou na letiště.
Na letu jsem byla v business class, byl to pohodový let, málo cestujících, v economy jich ale bylo dost. Posádka byla fajn, po servisu jsme měli několik aktivit, soutěže, focení s cestujícími a po druhém servisu před přistáním také speciální dort a šampaňské.

V business class jsem měla ve své uličce cestujícího, který vše natáčel a fotil, tak mi po letu poslal odkaz na fajn video – odkaz –ZDE– a také několik fotek.
Přistáli jsme kolem půlnoci místního času, samozřejmě nechyběla vodní slavobrána a od personálu letiště jsme jako posádka dostali termolahve s nápisem New York v čínštině Smějící se
Já se ale po příletu „odtrhla“ od své posádky, protože jsem měla naplánované aktivity a měla jsem jiný hotel v centru New Yorku. Tak jsem jela s Kaiem a celým týmem, který se těchto aktivit měl účastnit (včetně fotografa apod.) ubytovat se na hotel. Ze změny hotelu jsem byla samozřejmě nadšená, protože to bylo 3 minuty chůze od Central Parku a zkrátka úplná bomba ♥
Měli jsme strach, že budeme dost vytížení, ale nakonec jsem si tam užila několik volných dní, kdy jsem mohla objevovat úžasný New York. Byla jsem tam tedy od 21.října až do 27.října (odlet byl 28.října někdy kolem 2.hodiny ranní).
 
DEN PRVNÍ
Na to, že jsem šla po letu spát asi kolem 3. – 4.hodiny ranní, nemohla jsem se dočkat rána, a i když jsem byla přejetá, vyrazila jsem ven už někdy kolem půl desáté ráno. Kai se ke mně připojil, také stejně nadšený vyrazit ven do ulic.
Hnedka u hotelu jsme omrkli Carnegie Hall, kde byla natáčená scéna z filmu Sám Doma II. Jelikož film Sám doma je moje srdcovka, musela jsem si projít ta slavná filmová místa, takže se nedivte, haha Usmívající se Došli jsme do Central Parku, snažili se přátelit s veverkami, ale neměly z nás extra velkou radost, pche, mrchy, to v Bostonu jsem si udělala nějaký ty veverčí kámoše Smějící se našli jsme Gapstow Bridge, z něj výhled na slavný Hotel Plaza, ke kterému jsme došli poté. Do hotelu jsme se také podívali a musela jsem si samozřejmě udělat stejné foto jako Kevin :))
Pak jsme pokračovali na 5th Avenue, St. Patrick´s Cathedral, Rockefeller Center – z něhož jsme si užili fajn výhled. Pak nesmělo chybět Times Square, kde je snad pořád spoooousta lidí… A šli jsme dál, viděli Empire State Building, došli k Madison Square Park (opět snaha spřátelit se s veverkami) a Flatiron Building… Pak jsme si vzali taxíka (ha, on je ten New York docela veliký) a dojeli k Battery Park, odkud byl výhled na Statue of Liberty, pokračovali jsme dál až k Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge, kde už se nám setmělo a také došla energie. Tak jsme jeli zpět na hotel a nemohli se dočkat, až lehneme do postele. Ono toho přeci jen bylo docela dost za jeden den!

DEN DRUHÝ
Kai byl chcíplý, tak jsem vyrazila ven sama – káva a směr Central Park. Užila jsem si pohodu, sluníčko, proběhl videohovor s rodiči, tak jsem jim alespoň trochu ukázala život v Central Parku :)) A v plánu bylo další místo známé z filmu Sám doma II – Bethesda Terrace.
Tam se mi moc líbilo, černošská rodinka zpívala a hrála známé písničky – a jak krásně! Tak jsem se tam chvilku zastavila a poslouchala. Central Parkem jsem šla dále, okolo Bow Bridge a Cherry Hill Fountain, došla k Strawberry Fields, kde je memorial Johna Lennona (tam jsem se rozčilovala, všichni kolem chtěli foto uprostřed a já čekala několik minut, než to bude bez lidí, abych si to mohla vyfotit nějak hezky). Vyšla jsem z parku, kolem The Dakota (místo, kde kdysi bydlel a později byl zastřelen John Lennon) a pokračovala ke Columbus Circle a došla na hotel. Byla jsem utahaná ještě z letu a náročného předchozího dne, tak jsem to musela dospat.

DEN TŘETÍ
Výlet lodí kolem Statue of Liberty. Jeli jsme s Kaiem metrem k přístavu, odkud měla vyplouvat naše výletní loď. Docela jsme se zhrozili, když jsme viděli, kolik lidí tam čeká a že to jsou převážně Číňani (ti jsou snad všude! ☺). Na lodi jsme si zabrali místo dole vzadu, odkud jsme měli super výhled a nebyla tam tlačenice, jako nahoře. Byl tam s námi jen postarší pár Číňanů, kteří byli ale velmi milí, chtěli nás vyfotit a byli překvapení, když jsme jim řekli, že bydlíme momentálně v Pekingu (Kai s nimi pokecal víc, ten ovládá čínštinu na vyšším levelu).
 
Tak jsme vyrazili, byl to moc hezký výhled na Brooklyn, Brooklyn Bridge a Manhattan Bridge, spodní část Manhattanu s One World Trade Center, poté konečně i na Statue of Liberty. Jak byla na dohled, Číňani začali vytahovat foťáky, selfie tyče, přišlo jich několik k nám dolů pořídit fotky, já se samozřejmě vztekala, že tam nejsou sami… no, ale fotky mám nakonec povedený 🙂
 
Počasí jsme chytli super, sluníčko, ale další den se to začalo pěkně kazit a pršelo. Po výletu chtěl najít Kai nějaké knihkupectví, které našel na internetu, tak jsme prošli kolem New York City Hall a Jacob Mould Fountain, 
 poté Lincoln Center a Apple Store, kde jsem si udělala veeeelikou radost:))

DEN ČTVRTÝ
Ano, ještě stále volný den! Což jsme nečekali, ale nemohli jsme si vůůůbec stěžovat. ☺ Od rána bohužel pršelo, ale to mi nevadilo, protože tentokrát jsem měla v plánu navštívit nějaká ta známá místa ze seriálu Sex ve městě.
První moje zastávka byla New York Public Library, kde jsem se snažila zachytit místa přesně tak, jako ze seriálových screenshotů. A myslím, že se mi to docela povedlo :))
Vlevo tedy seriálové foto a vpravo moje ☺
Od knihovny jsem se šla podívat na slavný Grand Central Terminal a pak jsem jela metrem, abych se přiblížila k 66 Perry Street – tedy slavný dům, kde v seriálu měla Carrie Bradshaw byt.
 
Než jsem ale vylezla z metra, musela jsem chvilku počkat, venku se totiž zatím spustil fakt silný déšť, vítr, no prostě nic moc počasí na procházky po venku. Ale když už jsem tam byla, nechtěla jsem to vzdát. Pak se to trošku zklidnilo, deštník už se mi tolik neotáčel na všechny strany a mohla jsem vyrazit. Našla jsem to v pohodě, udělala pár fotek, šla do blízkého supermarketu nakoupit jídlo na zbytek dne a jela jsem zpět na hotel. V takovým počasí se to fakt nedalo.

DEN PÁTÝ

…aneb konečně přišlo na řadu focení v nových uniformách! Začali jsme v 9h ráno na Times Square a následovala další místa v průběhu celého dne. Dokonce se na nás přišel podívat i návrhář našich uniforem – Lawrence Xu ☺ je to fajn týpek.

Bylo to náročné, ale docela to uteklo a byla to sranda. Lidé kolem se zastavovali, fotili si nás a ptali se, jaká jsme společnost. Někteří nás poznali a uniformy moc chválili.

DEN ŠESTÝ
… a zase volno! Byla jsem nějaká nevyspalá a ne zrovna moc ve formě, tak jsem ven vyrazila až kolem poledne a jela jsem k Westfield World Trade Center, omrkla obchody, utratila pár dolarů ve Victoria´s Secret… Pak jsem šla k památníku 11. září, kde mi z toho bylo docela smutno, když jsem tam viděla to množství obětí. Prošla jsem si to kolem a omrkla novou budovu One World Trade centra, nakoupila nějaké ty mňamky a jela jsem na hotel. Byla zima, fuj fuj.

DEN SEDMÝ, tedy poslední…
Tento den jsme se účastnili slavnostní akce k otevření linky Chongqing – New York, kde byla spousta „high-society“ lidí Smějící se, významných z HNA společnosti apod., můj úkol byl stát a hezky se usmívat u velkého plyšového Kung-Fu pandy Smějící se a fotit se s návštěvníky, případně jim poskytnout nějaké info… Byla jsem tam s kolegyní (vedoucí letu), se kterou jsem už letěla linku Peking-Praha-Bělehrad a následně zpáteční let New York – Chongqing. Na tuhle akci předchozí noc doletěla i kolegyně Káťa a další spousta lidí, takže nás tam bylo fakt hodně. Proběhla módní show, kdy se prezentovaly uniformy společnosti od počátku až po ty naše nové, které bychom měli začít nosit na jaře příštího roku.

 
Skončili jsme kolem sedmé hodiny večer, šli jsme zpět na hotel, kde jsem si dala vanu, dobalila si kufry, chvilku si ještě užila postel a byl čas nahodit uniformu a jet na letiště. Byla jsem po celém tom dni fakt vyřízená, utahaná a vůbec jsem neměla náladu na cestující. Navíc jsem měla na starost jednoho z našich top vedení, tak tím víc se mi na ten let nechtělo .Ale nakonec to byl let v pohodě a doletěli jsme zpátky do Chongqingu… Celý den jsem tam na hotelu prospala, večer jsem už jako cestující doletěla zpět do Pekingu a tímto celý můj parádní pracovní výlet do New Yorku skončil.
Snad se tam zase někdy podívám, teď to bude vše vánočně nazdobené, ta atmosféra… no, uvidíme, kdy mě tam znovu pošlou  🙂 měla jsem velké štěstí, že jsem si tam mohla užít hned 7 dní ♥
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *