Můj dvoutýdenní pobyt v Haikou

Obnova víza a licence

Květen. Období, kdy víme, že budeme muset do Haikou, abychom si zase na rok prodloužili povolení k pobytu. Odletěli jsme 25.dubna. Naštěstí nám to naplánovali s Laurou dohromady, tak jsem měla s kým vyrazit na výlety a sushi (to hlavně), když jsme měli volno.

Doletěli jsme kolem poledne, ubytovali se na bázi a jeli jsme do města. Potřebovali jsme se vyfotit na dokumenty pro policejní stanici, kam jsme měli naplánováno jít další den a taky jídloooo! Nakonec k tomu byl i tradiční dezert a večerní masáž, zkrátka fajn začátek.Další den ráno směr policie, tam jsme to vyřídili docela rychle. Pak směr hotel Sheraton, to je nutnost při návštěvě Haikou! Během výcviku jsme tam občas zašli na víno, dortíky…

Pak k obědu sushi (asi to v tomto článku zmíním ještě hodněkrát…), mrknout na obchody a večer korejské barbecue.

Další dva dny byly tak nějak podobné, vždy jídlo a relax, menší nákupy… Museli jsme si to užít, pak jsme už měli v plánku lety…

S Laurou jsme jely do Haikou Tian’ehu Animal Base, něco jako mini zoo, čekala jsem, že to bude nic moc, ale překvapilo nás to. Pak jen klasika sushi, nakoupit ovoce a hurá zpět odpočívat před lety následující den.

Na to létání jsme se netěšili, protože jsme museli létat Boeingem 737, pro mě něco jako autobus ?, kterým běžně nelétáme a navíc převážně 4 sektory – např. Haikou-Nancheng-Baotou-Nancheng-Haikou. Únavný, lidé se chovali jak opice a pořád si mě chtěli fotit a natáčet, jak tam moc nejsou zvyklí vidět cizince. No, hrůza.

Další volno jsme jely s Laurou do Tropical Garden of Wild Fauna and Flora. ZOO je rozdělena na dvě části, do jedné se jede autem, kolem volné pobíhají lvi, tygři, medvědi, něco jako safari. Další část klasika zoo a opět moc fajn. Nejlepší bylo být mezi opičkami, ale jsou taaaaak drzé a pokud jim nechcete hned dát jídlo, umí pěkně cenit zuby. Krásná příroda, fakt super na výlet.

Večer jsme jely do centra s Robertem a Natachou do klubu, samozřejmě jsem si z něj odnesla menší kocovinu ??‍♀️

Další volný den jsme jely do Haikou Movie Town, rozhodně také stojí za návštěvu! A jelikož to bylo přesně na den 2 roky od mého odletu do Číny, nechaly jsme se tam vyfotit v tradičním qipau – šaty.

Pak jsme se trochu vyhnuly těm bláznivým letům z Haikou, protože nás čekal výcvik na obnovu licence na Boeing 737/787/ Airbus 330. Ale to taky nebylo nic moc, znova praktické zkoušky z evakuace, testy ze zdravovědy a všeobecných znalostí. Ale přežily jsme ?! Do Haikou dorazila na obnovu víza i Maria, tak jsme alespoň mohly jít na sushi společně ?. Bohužel jsme pak odletěly, tak jsme se moc neužily ?. Jsem ráda, že máme na rok zase klid ?

Já po skončení výcviku odletěla do Pekingu, protože mě pak od začátku dalšího týdne čekala nějaká akce – natáčení pro společnost ?. Takže jsem měla cca 3 dny v Pekingu a zase jsem odfrčela. Od 14.5. až cca do 25.5. by mělo být toto natáčení, je to docela náročné. Byli jsme v Tianjinu, na skok v Pekingu, od včerejška jsem v Sanye a zítra směr Haikou, pak Peking. Vstávání velmi brzo, cca kolem 5,30h ráno a konec většinou kolem 22h večer.

O natáčení až zase jindy ??‍♀️?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *